Лукашенко запровадив цензуру в Інтернеті

Олександр Лукашенко підписав указ про посилення контролю за білоруським сегментом Інтернету - опозиція вже назвала документ "одіозним" і "скандальним".

Президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав указ "Про заходи з вдосконалення використання національного сегменту мережі Інтернет", який передбачає контроль за всім білоруським сегментом Інтернету.

Згідно з новим законом, постачальники інтернет-послуг будуть зобов'язані здійснювати ідентифікацію абонентських пристроїв користувачів Мережі, вести облік і зберігати відомості про такі пристрої і надані послуги, і надавати їх на вимогу слідчих органів та прокуратури.

Указ регламентує механізм обмеження доступу до інформації на вимогу користувачів та офіційних органів. За подібним запитом, постачальник зобов'язаний обмежити доступ до порнографічних сайтів, а також до ресурсів, що пропагують жорстокість і насильство.

Крім того, документ передбачає можливість припинення надання інтернет-послуг користувачам "при виявленні грубих порушень законодавства", якщо протягом шести місяців після відповідного розпорядження ці порушення не були усунені.

Контроль над ресурсами Інтернету в Білорусі повинен здійснюватися в порядку, встановленому Радою Міністрів за погодженням зі спеціальною службою – оперативно-аналітичним центром при адміністрації президента (ОАЦ). Під контроль нової спецслужби Лукашенка потрапляють всі інтернет-провайдери країни.

Указ набуває чинності 1 липня 2010 року.

Білоруська опозиція вже назвала цей закон одіозним і скандальним. На думку опозиціонерів, документ розроблений для того, щоб заблокувати в Білорусі неугодні владі опозиційні інтернет-ресурси.

Читайте також:

Нова спецслужба Лукашенка почала стежити за інтернет-користувачами

Лукашенко вже не президент, але білоруси бояться йому про це нагадати

Частина Росії попроситься до складу Білорусі

Лукашенко: тільки ідіот може відмовитись від російської мови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: