Лукашенко заявив про вибудову з Росією "потужної системи єдності", яка буде могутнішою, аніж в РФ

Лукашенко заявив про вибудову з Росією "потужної системи єдності", яка буде могутнішою, аніж в РФ

Фото: Пул Першого Telegram-канал

Лукашенко висловив переконання, що Росія не прагне до того, щоб включити Білорусь до свого складу.

Олександр Лукашенко, який після триденного мовчання 26 травня врешті розказав свою версію щодо примусового приземлення літака у Мінську та затримання Романа Протасевича, заявив, що Білорусь і Росія спільно можуть збудувати потужну систему єдності. Лукашенко наголосив, що він не вважає можливість приєднання Білорусі до РФ, реальною, бо Москві "не потрібен головний біль".

Про це він заявив на зустрічі з парламентаріями і держчиновниками 26 травня.

Лукашенко назвав і РФ, і Білорусь суверенними і незалежними державами, які можуть вибудувати надпотужну "систему взаємовідносин і єдності". І, за його словами, країни вже рухаються цим шляхом.

"Ми з Росією як дві суверенні, незалежні держави можемо вибудувати таку потужну систему взаємовідносин і єдності, що це буде потужнішим, аніж система єдності в самій Росії. І ми цим шляхом рухаємося. Краще беремо у них, чогось вони у нас вчаться. Ми для Росії так само цінні, як Росія для нас ", - заявив Лукашенко.

Щодо можливості включення Білорусі до складу Росії, то Лукашенко вважає, що це "дурість" і "Росії цей головний біль не потрібен". 

"Це був би такий подарунок колективному Заходу, якби Росія ставила собі за мету включити Білорусь до складу Росії. Часи змінилися, сьогодні інші підходи ", - висловився він.

Своєю чергою, прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков сказав, що переговори Володимира Путіна і Олександра Лукашенка заплановані на п'ятницю, 28 травня. Водночас, за його словами, заяв для преси за підсумками не заплановано.

"Так, у нас готується такий робочий візит (Лукашенко до  РФ - ред). Це буде розмова двох президентів, яка, як планується, продовжиться за робочим обідом", - сказав Пєсков.

Нагадаємо, раніше Олександр Лукашенко заявив, що вважає Білорусь центром Європи, а тому, якщо у країні "щось спалахне", це загрожує світовою війною. 

Також він звинуватив "недоброзичливців Білорусі" у переході "до етапу удушення" Білорусі. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація