Лукашенко заявив, що не буде займатися показухою, як Мєдвєдєв

Лукашенко почав свою передвиборчу кампанію з антиросійського випаду: він заявив, що безмозкі дії Кремля йдуть йому тільки на користь, а "займатися показухою", як Мєдвєдєв, він не збирається.

Білоруський лідер Олександр Лукашенко, який вчетверте висунув свою кандидатуру на посаду президента, запевнив, що Кремль ніяк не вплине на майбутні вибори.

Особливо схвилювала білоруського лідера тема зовнішнього втручання в процес виборів. "Ніякого впливу Кремль на вибори не зробить. А якщо і вплине, то тільки позитивно. Адже весь цей бруд зіграв на користь не їм, а нам. Дай Бог, щоб вони безмозко так вели себе і далі", - заявив Лукашенко.

Крім того, він відкинув імовірність будь-якого впливу із Заходу. "Ніякого зовнішнього втручання в ситуацію в країні не буде. Будь то з Росії, як нас лякають, із Заходу, чи Америки. Вони, що, дурні? Не розуміють, яка в нас ситуація?", - заявив президент.

Говорячи про спроби привести до влади проросійського кандидата, глава держави заявив, що "ключі від виборів у Білорусі, вони знаходяться сьогодні у вас (виборців – ред.) в кишені, навіть не в мене".

"Найбільш зацікавлена людина в тому, щоб вибори пройшли чесно, - це я", - сказав Лукашенко. При цьому, говорячи про передвиборну кампанію, він не обійшов увагою і президента РФ Дмитра Мєдвєдєва.

На питання, чи не хоче він, як і російський колега, завести мікроблог в Інтернеті, білоруський лідер заявив: "Про особистий блог я не думаю і не збираюся його створювати, тому що мені це просто не потрібно. А показати, який я просунутий .. . Не хочеться мені показухою займатися", - пояснив Лукашенко.

Опозицію президент назвав зрадниками, причому, за його словами, раніше вони діяли на догоду Заходу, а тепер - на догоду Росії: "Ті, хто вчора грав на скрипці західній, сьогодні грають на балалайці в Москві". "Вони їдуть туди не тільки на оглядини, але і для того, щоб отримати хороші гроші. Ми знаємо, хто їм платить", - відзначив Лукашенко.

Раніше білоруський лідер вже виступив з розгромною промовою проти опозиції. "Ніякі вони не опозиціонери. Вони вороги народу. Де тільки можна гірше зробити для держави, вони там. Вчора Європа, Америка на нас тиснула, вони там. Сьогодні Росія тисне, вони там", - заявив Лукашенко.

Після старту передвиборної кампанії він додав, що ці "вороги народу" намагаються будь-якими способами дестабілізувати обстановку, "щоб показати, що Лукашенко не здатен".

Тим часом, аналітики впевнені, що російський фактор буде грати суттєву роль на майбутніх виборах і це не може не турбувати нинішнього президента. Так, на думку кандидата в президенти Білорусі, керівника Науково-дослідного центру імені Мізеса Ярослава Романчука, "Олександр Лукашенко намагатиметься використовувати Росію як мішень, спихнувши на неї відповідальність за економічну ситуацію в країні".

Політолог, екс-депутат парламенту Ольга Абрамова зазначила, що можливість контактів між місцевою опозицією і Росією сьогодні найбільше турбує білоруського президента: "Влада в останні роки спокійно ставилася до підтримки опозиції західними країнами. Вона навіть використала цей факт у своїх інтересах, оскільки більшість населення ще з радянських часів не довіряє Заходу. Але коли виникає реальна чи уявна загроза підтримки опозиції з Росії, це починає сприйматися як реальна небезпека".

Як відомо, Лукашенко збирається вже вчетверте балотуватися на найвищу посаду в країні. Група підтримки чинного глави держави принесла заявку за півтори години до закінчення реєстрації. кандидатів.

Всього до Центрвиборчкому надійшло 15 заявок, причому половину з прізвищ кандидатів білоруси чують уперше. Подав документи і відомий опозиціонер, лідер громадянської кампанії "Європейська Білорусь" Андрій Санніков: за прогнозами політологів, саме він може скласти конкуренцію Лукашенкові у виборчих перегонах і стати єдиним кандидатом від опозиції, якщо білоруські опозиціонери все ж таки вирішать об'єднатися.

Президентські вибори в Білорусі відбудуться 19 грудня 2010 року. Дострокове голосування пройде з 14 по 18 грудня.

Читайте також:

Лукашенко вчетверте іде в президенти Білорусі

У президенти Білорусі висунулися бізнесмен, поет і санітарка

У Білорусі назвали Закаєва главою "невизнаної республіки"

Лукашенко оголосив опозиціонерів "ворогами народу"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: