Лукашенко: Росія "похерила" Союзний договір

Олександр Лукашенко звинуватив російську владу в тому, що вона "знищила" Союзний договір, відмовившись три роки тому проводити референдум з ухвалення Конституції Союзної держави.

Президент Білорусії Олександр Лукашенко наприкінці минулого тижня дав інтерв'ю польським ЗМІ, в якому звинуватив російську владу в тому, що вона "похерила" Союзний договір, відмовившись три роки тому проводити референдум з ухвалення Конституції Союзної держави. Як вважає білоруський лідер, саме російське керівництво винне у провалі проекту цього державного утворення.

За словами Лукашенка, Росія не захотіла піти на референдум. "Вона, вибачте, похерила цей союзний договір. Почитайте, він же не закритий, і побачите, де вони порушили. Економічне співробітництво. Вони бачили труби, нафтопереробку, калійні об'єднання та інші стратегічні об'єкти, які сьогодні приносять колосальні доходи державі. Це мільярди доларів. Віддайте: Слухайте, як віддати? Як віддати? Взагалі ці об'єкти заборонені до приватизації. Їх невеликий список, але вони заборонені до приватизації ", - так пояснив Лукашенко одну з причин, по якій російська і білоруська сторона не прийшли до єдиної думки при створенні Союзної держави.

За словами білоруського президента, в результаті під "шаленим тиском" Білорусія вивела з цього списку "Білтрансгаз" і "50 на 50" поділилася з Росією. "Ось це була дільба! Вони встановили ціну - 600 доларів коштує вся трубопровідна система в Білорусі. Я кажу:" Ви звідки цю ціну взяли?" . "А по балансу у вас в бухгалтерії ". Я кажу: "Так це ж балансова вартість . А ми ж в ринковій економіці живемо. Вони зараз про це говорять. Тому давайте за ринковою оцінювати", - розповів Лукашенко.

Як вважає білоруський лідер, сторони так і не домоглися точної ціни, але, коли до оцінки залучили німецьких експертів, вони назвали ціну - 5 мільярдів доларів. "Теж, знаєте, не сподобалося: Лукашенко незговірливий", - з обуренням зазначив президент Білорусі.

Лукашенко в своєму інтерв'ю, перераховуючи пункти, по яких у Росії і Білорусії різні позиції при підході до Союзної держави, нагадав і про єдину валюту. "Пам'ятайте, вони всі нас шмонали по цій "єдиній валюті ". У Конституції буде записано. Ви знаєте основні статті Конституції будь-якої, вони скрізь однакові: органи влади, сфери ведення, зовнішня політика, внутрішня, в тому числі фінансова система. Єдина валюта, що це буде: російський рубль, білоруський рубль, а може злотий. До речі, тоді не бачили ми, що це буде якийсь рубль", - сказав Лукашенко.

В інтерв'ю Олександр Лукашенко дав зрозуміти, що збирається і далі керувати Білорусією, не зважаючи на значний термін знаходження у влади. "Це ваші проблеми", - заявив він у відповідь на міркування, що в Європі неможливо бути президентом 15 років. За словами Лукашенка, зате таке можливе в Білорусі і в Росії. Реагуючи на репліку журналістів, що в Росії теж неможливе, оскільки Путін більше не президент, Лукашенко серйозно здивувався: "Як?! А хто?"

Читайте також:

Білорусь отримає 3 млрд євро, якщо проведе чесні вибори

Лукашенко знайшов у блозі Мєдвєдєва "бруд" про себе

Путін передав через Чавеса подарунок Лукашенку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: