Лукашенко заявив, що Мінськ не вибиратиме між Європою і Росією

Принципова позиція Білорусі - бути сполучним мостом між Сходом і Заходом.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко, який у середу, 16 вересня, перебуває з візитом у Вільнюсі, заявив, що його країна не вибиратиме між Європою і Росією, а стане мостом між ними.

"Білорусі намагаються нав'язати якийсь вибір між Європою, наприклад, і Росією, стверджуючи про несумісність цих двох векторів. Вважаю таку постановку питання невірною. Наша принципова позиція - бути сполучним мостом між Сходом і Заходом", - сказав Лукашенко.

Він також наголосив, що для цього у Білорусі є всі умови. "Білорусь - це держава, що має географічно, історично, культурно та економічно зумовлені надзвичайні політичні відносини з нашим східним сусідом - Росією. Із братською нашою, союзною Росією. Чому ми повинні від цього відмовлятися? Кому від цього буде краще?" - говорить білоруський лідер.

Разом із тим, він подякував Литві, яка, на його думку, сприяє потеплінню у відносинах Мінська з Брюсселем. "Зміни на краще у відносинах Європейського союзу і Білорусі очевидні. Багато в чому вони стали можливими завдяки активній позиції Литви", - заявив білоруський президент.

Він висловив упевненість в тому, що "навіть деяка відмінність у геополітичній орієнтації Білорусі та Литви повинна не роз'єднувати, а доповнювати елементи вибудовування конструктивної взаємодії на осі Захід-Схід".

"Багато в чому від цього залежить безпека і стабільність усього нашого регіону. Ми щиро раді, що така білоруська позиція останнім часом знаходить дедалі більше розуміння в Європі", - зазначив Лукашенко.

Як повідомлялося, сьогодні Олександр Лукашенко зустрівся з президентом Литви Далею Грібаускайте і взяв участь у відкритті білорусько-литовського економічного форуму, а також виставки Belarus Expo 2009.

Читайте також:

Лукашенко не бачить причин відмовлятися від президентства

Лукашенко відмовився від послуг британського "гуру піару"

Лукашенко пообіцяв не передавати владу своїм дітям

Лукашенко хоче, щоби білоруси гинули лише на вигідних умовах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: