Лукашенко здійснив перший за десятиліття офіційний візит до ЄС

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він назвав Білорусь "відкритою країною", і заперечив звинувачення в авторитаризмі.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко перебуває з офіційним візитом в Австрії. Уперше за довгі роки білоруській лідер відвідує європейську країну.

Як передає агентство Белта Лукашенко вже провів зустріч із президентом Австрії Александром ван дер Белленом.

Після неї Лукашенко назвав Білорусь "відкритою країною", і заперечив звинувачення в авторитаризмі. Також він не розуміє, що журналістам не подобається зі станом прав людини в його країні.

Окрім цього, Лукашенко відповів на запитання про смертну кару в Білорусі. Він заявив, що рішення про її введення було ухвалене 1995 року на референдумі, і лише референдум може її скасувати.

Прокоментував Лукашенко і те, що Рада Європи відмовляється приймати до свого складу Білорусь, яка залишається єдиною європейською країною, де застосовується смертна кара.

"Що стосується Ради Європи і нашої дружби: прийме – дякую, ні – потерпимо", - заявив він.

Глава Білорусі також розповів, що Білорусь і Австрія домовилися про спільні проєкти на $ 1 млрд. За словами Лукашенка, дві країни об'єднує прагнення до розвитку "Східного партнерства".

Зазначимо, що за 25 років правління свій перший офіційний візит в країни ЄС Олександр Лукашенко здійснив 1996 року – тоді він відвідав Францію. Крім того, Лукашенко в 2012 році неофіційно їздив до Австрії, відпочивав у горах, та двічі був у Ватикані (в 2015-2016 роках), де зустрічався з папою Римським.

Нагадаємо, Росія намагається активно розпочати процес інтеграції та об’єднання із Білоруссю. На противагу цьому президент Білорусі Олександр Лукашенко вирішив заручитись підтримкою на Заході, де його вже тривалий час називають "останнім диктатором Європи", критикують за порушення прав людини в країні та навіть щороку подовжують санкції як проти Лукашенка і його соратників, так і проти білоруських компаній.

ТСН.ua розповідає, як Лукашенко намагається поліпшувати відносини із країнами Європи та США, навіщо він це робить і якою є реакції Росії.

Відео Зеленський та Лукашенко провели зустріч у Житомирі

Про що говорили - поки що не повідомляють. Натомість відомо, що очільники двох держав підписали чотири десятки угод про економічну співпрацю. На час приїзду гостей середмістя перекрили. Зустріч ледь не зіпсували активісти, які зорганізували вогняний протест. Три десятки людей із плакатами під вигуки "Ні капітуляції" запалили фаєри.  

Зеленський та Лукашенко провели зустріч у Житомирі

Залиште свій коментар

Вибір редакції