Лукашенко зізнався, що не готує сина у наступники

Білоруський президент розповів західній персі, що в його країні диктатури немає.

Олександр Лукашенко з сином на параді
telegraf.by
Олександр Лукашенко з сином Миколою на параді до Дня незалежності Білорусі
Президент Білорусі Олександр Лукашенко завірив, що в його країні немає диктатури, а сам він не готує молодшого сина в наступники.

Білоруський лідер вперше публічно повідомив про існування у нього третього сина в 2007 році. До цього було відомо тільки про двох синів. Тоді Лукашенко з посмішкою сказав, що "якщо говорити про наступника, то найменшого готуватиму - унікальна людина". Багато ЗМІ з того часу писали на цю тему, відзначаючи, що Лукашенко з'являється на публіці саме з молодшим сином Миколою, якому зараз всього п'ять років.

"У нас це неможливо. І якщо я говорив про свого малюка, то це був звичний жарт. Але журналісти це сприйняли чомусь серйозно", - сказав Лукашенко в інтерв'ю австрійській газеті Die Presse.

Відповідаючи на питання, чи буде він і через 10 років президентом, Лукашенко сказав, що навряд. "Я думаю, до цього часу виростуть нові люди, які візьмуть в руки країну і поведуть її. Але запам'ятаєте: у нашій країні хто буде президентом, черговим, визначатиме тільки білоруський народ", - підкреслив Лукашенко.

Чергові президентські вибори в Білорусі пройдуть в 2011 році.

Лукашенко при цьому висловив думку, що диктатури в Білорусі бути не може, оскільки, за його словами, інакше "нас давно б розчавили".

"У нас немає ядерної зброї, енергоносіїв і так далі. Ми ж залежні від світу по всіх статтях. Ми не можемо тут проводити ту політику, яка сьогодні світовою спільнотою не сприймається, у тому числі й Австрією. Диктатори себе так, як я, не ведуть. Але треба було бирку на президента Білорусі повісити, тому що Лукашенко не американський, не проамериканський", - сказав президент.

"Отже ніякої диктатури тут немає. Те, що у президента зосереджена певна влада, і чимала, - це правда", - додав білоруський лідер.

Відповідаючи на питання Die Presse про негативні висловлюання громадянина США Еммануїла Зельцера, який був засуджений в Білорусі до трьох років позбавлення волі по звинуваченню у використанні явно помилкових документів і замаху на комерційне шпигунство, але потім помилуваний Лукашенком і звільнений, президент Білорусі відзначив, що Зельцер визнав свою провину.

"Він порівнює КДБ з гестапо? З гестапо ніхто не виходив. А він вийшов здоровим. Ми будь-якого західного дипломата, особливо американців, безперешкодно до нього допускали. Безперешкодно! Не було ніяких питань. У нього тут були інші цілі, його сюди ніхто не кликав. Тому всі його слова - суцільна брехня", - заявив Лукашенко.

Читайте також:

Лукашенко "не продасть" дружбу з Росією

Лукашенко помилував "американського шпигуна" Зельцера

Випускниця збиралася відірвати собі ногу після танцю з Лукашенком

У Любліні вирощують портрет Лукашенка з редису та моркви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: