Лукашенко знайшов причину торговельних воєн з Росією

Всі бізнесмени, які не витримують конкуренції з Білоруссю, жаліються Путіну, а той ставить палиці в колеса Лукашенкові.

Торговельні війни між Білоруссю і Росією виникають тоді, коли російська економіка не витримує конкуренції з білоруською.

Про це заявив президент Білорусії Олександр Лукашенко.

"Після модернізації виробництва для нас Росія вже не є конкурентом", - сказав Лукашенко.

Президент Білорусі стверджує, що російські виробники намагаються лобіювати свої інтереси через уряд прем'єр міністра Володимира Путіна. "Ті, хто повинен чесно конкурувати з нами, йдуть до Путіна і кажуть, що Лукашенко субсидіює і дешево поставляє продукцію", - заявив білоруський президент.

За його словами, він пропонував Путіну розповісти по телебаченню про поставку з Білорусі дешевих продуктів харчування. Чи було прийнято його пропозиція, Лукашенко не повідомив.

Нагадаємо, на початку червня між Росією і Білорусією пройшла так звана "молочна війна": Росспоживнагляд заборонив ввезення близько 500 найменувань білоруських молочних продуктів, пояснивши це необхідністю переоформлення документів у зв'язку з прийнятим в РФ новим технічним регламентом по молоку. 17 червня сторонам вдалося домовитися, і постачання молока з Білорусії поновилося.

Лукашенко також заявив, що через непорозуміння з Росією в нафтохімічній сфері Білорусія змушена займатися видобутком нафти в інших країнах. "У силу газових, нафтових зіткнень, цих" війн "ми повинні були шукати щастя, у тому числі в інших частинах планети - Ірані, Венесуелі", - сказав Лукашенко. Мінськ давно вже просить Москву надати можливість вести видобуток на території Росії, але так і не отримав цієї можливості.

"Ми не змогли домовитися з Росією, щоб ми самі могли там розробляти родовища нафти і газу. А там протягом року нам не просто надали нові родовища, а віддали свої три або чотири родовища", - сказав білоруський президент.

Лукашенко також торкнувся і теми російського кредиту, останній транш якого Мінськ, як відомо, так і не отримав. "Не дала Росія нам обіцяний кредит, який нам потрібен був, - приїхав МВФ, виставив умови, на які ми погодилися. Вони виділили нам вже майже 3 мільярди доларів замість тих 500 мільйонів, які не виділила Росія", - сказав президент Білорусії.

Білорусія повинна була отримати від Росії 500 мільйонів доларів у травні 2009 року. Це була остання частина кредиту загальною сумою 2 мільярди доларів. Однак російський Мінфін відмовився передавати гроші, пославшись на макроекономічну політику Білорусі, яка викликає сумніви у платоспроможності Мінська.

Читайте також:

Мєдвєдєв просить Лукашенка бути більш ввічливим

Лукашенко звинуватив Путіна у змові проти Білорусі

Годинник Лукашенка виявився дорожчим за годинник Обами у 85 разів

Лукашенко: більше не прочитаю жодної книжки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: