Лукашенко знову визнав себе стратегічним союзником Росії

В той же час Лукашенко заявив, що замість російського ринку є інші ринки збуту, куди Білорусь може постачати продукцію і, зокрема, сухе молоко.

 Росія досі залишається для Білорусі основним союзником, незважаючи на всі проблеми в білорусько-російських відносинах.

Про це заявив у четвер, 25 червня, президент Білорусі Олександр Лукашенко, зустрічаючись у Мінську з головою адміністрації Ростовської області РФ Володимиром Чубом.

"Незважаючи на газові, нафтові, молочні, цукрові скандали, ми залишаємося відкритими для російської людини. Для Білорусі Росія була і залишається основним стратегічним союзником", - сказав білоруський лідер.

Водночас Лукашенко констатував, що "останнім часом через різні причини обидві країни зіткнулися з низкою труднощів." Російська сторона ввела численні обмеження і заборони, які чинять досить негативний вплив на двосторонню торгівлю. Вони здійснюються врозріз з нашими домовленостями та фактично погіршують наслідки світової фінансової кризи як для білоруської, так і для російської економіки", - заявив президент Білорусі.

"Ми ж не ставимо жодного питання по Росії, по російським товарам, які дотуються російською державою. Якщо вигідно - підтримуйте. І що це за заяви, що ми сільськогосподарську продукцію так дотуємо, що за демпінговими цінами збуваємо в Росію? Хто кого дотує? Підтримка сільгоспвиробників - це багатопланове питання. І якщо все зіставити, то жодної різниці між Білоруссю та Росією немає. Навпаки, у нас немає такої можливості підтримувати всіх і вся", - заявив білоруський лідер.

"Нам завжди говорили (в Росії), що повинні бути ринкові відносини. Газ, нафта - ринкові відносини, все має бути по-ринковому. Так давайте конкурувати", - закликав Лукашенко.

Лукашенко повідомив, що замість російського ринку є інші ринки збуту, куди Білорусь може постачати продукцію і, зокрема, сухе молоко. "Кажуть (в Росії), що ми поставили багато сухого молока. Не будемо поставляти. Я приїхав в Туркменістан, а мені кажуть: дайте сухе молоко. Я кажу міністру: чого воюєте в Росії, принесіть це молоко в Туркменістан. Сьогодні розпродали все молоко, і люди (закордонні покупці) ще в черзі стоять. А ми стукаємо у двері в Росію і створюємо проблеми", - сказав Лукашенко.

Нагадаємо, у травні президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що нині користь від інтеграції з Росією сумнівна, тому Білорусі доводиться розвивати відносини із Заходом.

Читайте також:

Москва лякає Білорусь "м’ясною" та "соковою" війнами

Росія дозволила ввозити до себе вдвічі більше білоруського молока

Білорусь та Росія уклали "молочний" мир

Путін пояснив причини "молочної війни"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: