Лукашенко зробив цинічну заяву про євреїв: МЗС Ізраїлю викликало білоруського посла

Лукашенко зробив цинічну заяву про євреїв: МЗС Ізраїлю викликало білоруського посла

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко зробив скандальну заяву про євреїв / Фото: Associated Press

Білоруський диктатор знову виявив своє упереджене ставлення до євреїв.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко у публічній заяві на нараді з чиновниками звернув увагу на велику кількість євреїв в одній із корупційних справ і припустив, що це — невипадково. У МЗС Ізраїлю викликали білоруського посла і висловили офіційний протест проти антисемітських коментарів.

Про це повідомляє ізраїльський телеканал I24news.

Розповідаючи про справу колишнього міністра сільського господарства Ігоря Брило, звинуваченого у корупції, Лукашенко заявив: “Тут є список із 30 підозрюваних. Вибачте мене, я не антисеміт, але більш, ніж половина звинувачених є євреями”.

Після цього він ще більше виявив своє упередження до євреїв, акцентуючи увагу саме на національності обвинувачених, а не на тому, що головний фігурант справи Ігор Брило займав посаду “помічника президента”, тобто був довіреною особою самого Лукашенка. 

“Що тут відбувається? Вони (євреї) взяли особливий привілейований статус? Крадуть і не думають про своє майбутнє? У Білорусі всі рівні перед законом. Євреї, білоруси, українці, росіяни, а також поляки”, - заявив білоруський диктатор.

Такі слова викликали швидку відповідь ізраїльського міністерства закордонних справ. 

Заступник директора з Євразії та Західних Балкан МЗС Ізраїлю Юваль Фукс викликав білоруського посла, щоб висловити несхвалення Ізраїлю. Фукс заявив, що "заява президента Білорусі є неприйнятною, обурливою і звучить як явний антисемітський коментар".

Ізраїльський телеканал нагадав, що це не перший випадок за останній час, коли Лукашенко дає суперечливі коментарі щодо євреїв. 

У грудні минулого року він похвалив Вірменію, заявивши, що її народ розумний, тому що серед нього немає євреїв. 

Нагадаємо, Білорусь передала новітнє озброєння Азербайджану, який воює з Вірменію, хоча Білорусь і Вірменія були союзниками у пакті ОДКБ (Організація договору про колективну безпеку) під керівництвом Росії.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація