Лукашенко зустрінеться із Папою та Берлусконі

Вперше за 15 років "останній диктатор Європи" відвідає країну-члена ЄС.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко, що 26 квітня прибуває до Риму, зустрінеться із Папою Римським Бенедиктом XVI та прем'єр-міністром Італії Сильвіо Берлусконі.

Спочатку планувалася лише особиста аудієнція Лукашенка у Папи Бенедикта XVI
у Ватикані.

Після бесіди з Папою білоруський президент, за офіційним протоколом Святого престолу, повинен провести зустріч із державним секретарем Ватикану, кардиналом Тарчизіо Бертоне.

Місцеві ЗМІ звернули увагу на той факт, що 19 квітня Лукашенко привітав Бенедикта XVI із четвертими роковинами обрання на Апостольський престол та побажав йому "відповідальної апостольської місії, спрямованої на розповсюдження добра та милосердя в світі, щиру допомогу людям Землі".

Крім того, під час візиту на Апенніни очікується зустріч Лукашенка з міністром закордонних справ Італії Франка Фраттіні.

Однак Мінськ прагне організувати в Римі зустріч президента Білорусії із італійським прем’єром Сильвіо Берлусконі.

25 квітня з дипломатичних джерел стало відомо, що 26 квітня ввечері відбудеться вечеря, на якій будуть присутні Лукашенко, Берлусконі та Фраттіні.

Італійські ЗМІ з підвищеним інтересом сприйняли звістку про візит Лукашенка до Італії.

Вони підкреслюють, що це буде перший візит президента Білорусі країну Європейського Союзу, починаючи з 1995 року, коли в столицях Заходу його занесли в своєрідний "чорний список".

Нагадаємо, останнім часом відбулося помітне потепління відносин Мінська та ЄС, зокрема, мова зайшла про підключення Білорусі до нової програми ЄС "Східне партнерство", членами якої спочатку повинні були стати п'ять колишніх радянських республік - Азербайджан, Вірменія, Грузія, Молдавія і Україна.

Очікується, що Лукашенко буде запрошений на саміт "Східного партнерства" до Праги 7 травня.

Напередодні приїзду Лукашенко до Риму найвпливовіша газета Італії "Corriere della Sera" відзначала, що "для одного з останніх диктаторів Європи ця поїздка може стати вигідним першим кроком для того, щоб вийти з глухого кута".

Читайте також:

Лукашенко поїде до Праги, хоча його і не хочуть там бачити

План виходу з кризи від Лукашенка: працювати цілодобово, не їсти та не спати

В Білорусі звільнили хокейного тренера, який насмілився обіграти Лукашенка

Лукашенко попереджає, що Росія може втратити Білорусь

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: