Лукашенко звинуватив Україну у розв'язанні війни та закликав до мирних переговорів

Лукашенко звинуватив Україну у розв'язанні війни та закликав до мирних переговорів

Фото: Associated Press

Окрім України, другим ворогом для Лукашенка є США, які "нахилили Європу, поставили її в позу і роблять із нею все, що хочуть".

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко цинічно заявив, що Україна сама спровокувала так звану "СВО", яку проводить Росія.

Про це Лукашенко сказав під час пресконференції в четвер, 16  лютого, передає провладне білоруське видання "Белта".

Білоруський диктатор вкотре пишно виголошував кремлівські наративи про "захист інтересів Росії та російськомовних в Україні".

"Ви кажете вторгнення, а я вважаю, що це не вторгнення, а захист інтересів Росії та тих людей, які там жили, — росіян. Українська влада сама спровокувала російську "спецоперацію", - сказав він.

Звинувативши Україну в розв'язанні війни, Лукашенко закликав до мирних переговорів. Окрім України, другим ворогом для нього є США, які "нахилили Європу, поставили її в позу і роблять із нею все, що хочуть", поскаржився він.

"Хочете миру в Україні — давайте з завтрашнього дня почнемо говорити про мир. І гармати припинять стріляти. Але ж ви цього не хочете (Захід - ред.). Ви сьогодні винуватці ескалації. Сьогодні гинуть люди. Давайте це зупинимо. Все зараз для цього є. Ні, ви цього не хочете. Європа до цього готова. Вона цього хоче, а американці не хочуть і нахилили Європу, поставили її в позу і роблять із нею все, що хочуть", - придумав таку маячню білоруський диктатор.

Лукашенко 17 лютого зустрінеться з Путіним

Нагадаємо, 14 лютого прессекретар Путіна Дмитро Пєсков анонсував зустріч російського диктатора із самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком.

Під час пресконференції білоруський диктатор назвав теми розмови. Це - політика, економіка та оборона країн. Тому обговорюватимуть спільне угруповання військ, яке перебуває біля білоруського-українського кордону.

Додамо, що востаннє Путін і Лукашенко зустрічалися наприкінці грудня 2022 року. в Петербурзі. Там відбувалася неформальна зустріч лідерів держав СНД.

ПАРЄ затверджує трибунал над Путіним і Лукашенком!

ПАРЄ затверджує трибунал над Путіним і Лукашенком!

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація