Лукашенку дали п'ять днів на вступ до Митного союзу з Росією

Після ратифікації білоруським парламентом Митного кодексу в президента Олександра Лукашенка є п'ять днів для того, щоб його підписати.

У президента Білорусі Олександра Лукашенка є п'ять днів для того, щоб підписати Митний кодекс, ратифікований парламентом увечері 30 червня.

У Росії та Казахстані єдиний Митний кодекс вступає в силу з 1 липня. Москва і Астана ратифікували документ ще навесні, але Мінськ цього так і не зробив. Поки президент Лукашенко не поставить свій підпис під єдиним кодексом, Митний союз буде створений тільки між Росією і Казахстаном.

Двосторонній формат, до якого Білорусія зможе приєднатися пізніше, Росія і Казахстан планують закріпити 4-5 липня в Астані на засіданні Євразійського економічного співтовариства. До цього в роботі союзу можливі збої, хоча Митний кодекс і буде діяти.

Документи до двостороннього формату союзу Росія і Казахстан почали готувати після засідання ЄврАзЕС у травні в Санкт-Петербурзі, коли білоруси дали зрозуміти, що не мають наміру ратифікувати кодекс, якщо Росія збереже експортні мита на нафту і нафтопродукти. Російська сторона готова розглянути можливість скасування цих мит для Білорусії на наступному етапі Митного союзу - при введенні Єдиного економічного простору, яке намічене на 1 січня 2012 року.

Ратифікація президентом Білорусі договору про Митному кодексі буде означати згоду Мінська на вступ до Митного союзу на умовах російської сторони.

Договір про Митному кодексі Митного союзу Білорусії, Казахстану і Росії був підписаний в Мінську 27 листопада 2009 року. Введення його в дію було заплановано на 1 липня 2010 року.

Нагадаємо, білоруський парламент ратифікував Митний кодекс Митного союзу перед самим закінченням четвертої сесії палати представників національних зборів Білорусії. Наступного разу парламент країни збереться тільки восени 2010 року. Однак кодекс на території Білорусі не вступить в силу, поки його не підпише президент Білорусії Олександр Лукашенко.

Читайте також:

Білоруський парламент таємно ратифікував Митний кодекс Митного союзу

Лукашенко погодився на поступки при створенні Митного союзу

Лукашенко обурений диктатом Росії в рамках Митного союзу

Уряд назвав умову, за якої Україна вступить до Митного союзу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: