Лукашенку дозволили їздити в Європу (відео)

Міністри закордонних справ Євросоюзу ухвалили рішення тимчасово дозволити в'їзд на територію ЄС президенту Білорусії Олександру Лукашенку. Деталі - на відео (без коментарів. Reuters).


В'їзд також дозволять іншим представникам білоруського керівництва, стосовно яких раніше діяли візові обмеження. Ці обмеження зняті на півроку.

Представники Франції, яка зараз головує в ЄС, пояснили, що таким чином європейські країни хочуть заохотити розвиток демократії в Білорусії. Як відзначає, у свою чергу, РІА "Новости", пом'якшення позиції Євросоюзу щодо білоруського керівництва пов'язане з тим, що раніше з ув'язнення було звільнено трьох представників опозиції: Олександра Козуліна, Сергія Парсюкевича і Андрія Кіма.

Протягом двох років в'їзд на територію Євросоюзу був заборонений 41 високопоставленому білоруському чиновникові, зокрема президентові Лукашенку.

Заборону ввели після президентських виборів 2006 року, які, на думку спостерігачів із західних країн, не були демократичними і пройшли з порушенням міжнародних норм.

Заборона на в'їзд в ЄС залишилася в силі для чотирьох чиновників, яких Євросоюз вважає відповідальними за зникнення білоруських опозиціонерів, зниклих безвісти у 1999-2000 роках, а також для голови ЦВК Білорусії Лідії Єрмошиної.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: