Лужков іменем Маркса закликає відбирати в олігархів бізнес

Московський мер вигадав, як врятувати Росію від кризи. Виявляється, треба забрати капітали в Абрамовича та інших олігархів.

Мер Москви Юрій Лужков закликав російську державу забрати в олігархів бізнес і виставити його на продаж після завершення економічної кризи.

Про це Лужков заявив на політраді московського відділення "Єдиної Росії". Однопартійці зустріли пропозицію мера оплесками.

Політрада московських "єдиноросів" зібралася, щоб обговорити соціально-економічну ситуацію в російській столиці та свою роботу в умовах кризи. Втім, Лужков більше говорив про те, що повинна робити держава.

В першу чергу, мер Москви зазначив, що в кризі винна Америка, яка у створеній Карлом Марксом економічній схемі "гроші-товар-гроші" замінила товар "папірцями" та наповнила ними світ.

На думку Лужкова, в Росії не було жодних передумов для кризи, адже існували потужні золотовалютні резерви, стабілізаційний фонд тощо. "Хто ж винен в тому, що наша країна все більше занурюється у кризову ситуацію? Держава в 90-ті роки, яка допустила роздачу природних ресурсів тим, хто опинився не в змозі розвивати ці галузі", - зазначив Лужков.

Після цього він звинуватив у кризі російський бізнес, який "набрав у закордонних банках 570 мільярдів доларів", щоб "купувати футбольні команди і яхти", і тепер держава вимушена робити все, щоб "не допустити банкрутства стратегічних галузей, які забезпечують суверенітет країни".

Більше того, Лужков перейшов на особистості, назвавши серед проблем "алюмінієву галузь, Ходорковського, Абрамовича, нікель "Норільський". "Держава повинна відібрати цей бізнес, але не для того, щоб формувати держкапіталізм, а щоб виставити на ринок, коли завершиться кризова ситуація", - зазначив мер Москви.

Крім того, він пообіцяв посилення російського рубля: "Хочу всіх застерегти: долар обвалиться, Він вважається стабільною валютою, постійним орієнтиром, за яким проходять розрахунки".

У той же час, Лужков написав статтю для "Російської газети". Там він закликав спиратися на державу в боротьбі з кризою. "На наших очах розгортається, якщо використовувати марксистську термінологію, нова системна криза капіталізму, як суспільної формації", - пише Лужков.

"Необхідним для Росії сьогодні, як вимушений і тимчасовий захід, є модернізаційний державний капіталізм, тобто такий капіталізм, який забезпечує стратегічне планування національного розвитку. І одночасно побудований на принципах накопичення соціальної справедливості в рамках ринкової економіки і примноження соціального, людського капіталу", - резюмує Лужков.

Читайте також:

Лужков заявляє, що Україні віддали Крим в нетверезому стані

Лужков закликав Росію розпрощатися з Україною

Лужкова знову "понесло"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: