Лужков написав листа Мєдвєдєву: вам потрібен "свій" мер

Юрій Лужков заявив, що в Росії "страх висловлювати свою думку існує з 37-го року", а в країні є тільки один керівник, чиї слова "лягають в граніті".

Сьогодні, 28 вересня, опубліковано лист екс-мера Москви Юрія Лужкова на ім'я президента РФ Дмитра Мєдвєдєва, в якому відправлений у відставку градоначальник заявляє про інформаційний терор щодо себе, метою якого повинна була стати його добровільна відставка.

У розпорядженні редакції The New Times потрапила копія листа Лужкова, яке він передав керівникові адміністрації президента РФ Сергію Наришкіна 27 вересня.

У ньому йдеться, що ще 17 вересня Наришкін запросив мера Москви в Кремль і повідомив, що йому доручили поставити питання про звільнення градоначальника.

"Я, природно, поставив питання про те, які підстави є для дострокового припинення повноважень. У відповідь почув: "через недовіру". На запитання: на чому ґрунтується недовіра, чіткої відповіді не отримав", - сказано в листі.

У документі сказано, що Лужкову дали час подумати "до завтра", а потім надали на прийняття рішення ще тиждень, яку мер провів у відпустці.

У листі Лужков пише, що приходив до Мєдвєдєва з заявою про відставку, яку глава Кремля не прийняв і не прочитав.

"Адже там йшлося не лише про мою відставку. Може бути, більш важливим в заяві було те, що у нас в країні страх висловлювати свою думку існує з 37-го року", - наголошується в листі.

Лужков задається питанням, як зіставити заклики президента до розвитку демократії з ситуацією, коли в Держдумі говорять, що парламент - не місце для дискусій і коли легко перейти до ситуації, коли в країні є тільки один керівник, чиї слова "лягають в граніті".

"Занепокоєння викликає інформаційний терор відносно мера Москви. Я не кажу тут: Лужкова. Вам потрібен інший мер Москви, який був би "своїм". Лужков самостійний і незручний. Потрібно заздалегідь готуватися до великих виборів і краще поставити іншого. Це зрозуміло", - сказано в листі.

Автор листа стверджує, що в адміністрації президента РФ обов'язково знайшли б привід для зняття Лужкова з посади.

"Умовити мене подати заяву "на особисте прохання" неможливо. За крісло мера - не тримаюся, але службою москвичам - дорожу. Варіантів лише два: при наявності вагомих підстав, звільнити мене або публічно відмежуватися від тих, хто зробив Вам таку дику послугу", - наголошується в документі.

Нагадаємо, президент Росії Дмитро Мєдвєдєв достроково відправив у відставку мера Москви Юрія Лужкова. Відповідний указ був підписаний 28 вересня.

Мєдвєдєв наголосив, що втратив довіру до Юрія Лужкова, як мера Москви, через що підписав указ про звільнення.

Читайте також:

Лужков дізнався про своє звільнення з інтернету і на пенсію не збирається

Україна сподівається на дружбу з Росією навіть після відставки Лужкова

Мєдвєдєв пояснив, чому звільнив Лужкова

Мєдвєдєв не виключив нових звільнень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: