Лужков попросив посвідку на проживання в Латвії

Екс-мер Москви інвестував гроші у латвійській банк і придбав нерухомість в Юрмалі. Однак у Латвії Лужкова бачити не хочуть - згадують його висловлювання про російську мову.

Колишній мер Москви Юрій Лужков звернувся з проханням про отримання посвідки на проживання в Латвії, повідомило в неділю ввечері латвійське телебачення.

За даними журналістів, Лужков подав відповідні документи до латвійського посольство в Росії наприкінці грудня 2010 року.

Підставою для отримання посвідки на проживання екс-мер вказав інвестиції в банк Rietumu banka в розмірі 200 тисяч латів (близько 11,5 мільйона рублів за поточним курсом ЦБ РФ).

Крім того, у Лужкова є нерухомість у балтійській республіці - він володіє складськими приміщеннями в Юрмалі.

Міністр внутрішніх справ Латвії Лінда Мурціеце розповіла, що влада перевіряє походження коштів, інвестованих Лужковим у латвійський банківський сектор. Перевірка проводиться у співпраці з російською стороною.

"Правоохоронні органи перевіряють й іншу інформацію щодо Лужкова, і думаю, що тих чи інших юридичних причин буде достатньо, щоб знайти підстави і відмовити в дозволі на проживання", - сказала міністр.

Як нагадують у зв'язку з цим місцеві ЗМІ, раніше Лужков неодноразово допускав недружні висловлювання щодо Латвії. Так, в серпні 2010 року він заявив, що російська мова має стати в республіці другою державною.

Юрій Лужков, який обіймав посаду мера Москви 18 років, був звільнений президентом Дмитро Мєдвєдєвим наприкінці вересня 2010 року з формулюванням "у зв'язку з втратою довіри". За даними деяких інтернет-ЗМІ, наприкінці минулого року Лужков подав документи на отримання британської візи.

Читайте також:

У Великобританії затримали дружину екс-мера Москви Лужкова

Лужков вивіз дочок до Лондона, бо боїться за їхнє життя

Юрій Лужков назвав путінську партію "служницею"

Новим мером Москви обрано "справжнього сибіряка" Сергія Собяніна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: