Лужков виділить 5 млн на захист радянського ветерана від Латвії

Ветеран війни, який був несправедливо засуджений у Латвії до 6 років тюрми, вимагає компенсації на суму 30 тисяч євро.

Московський уряд виділив 5 млн. рублів на правовий захист ветерана Великої Вітчизняної війни Василя Кононова в Європейському суді з прав людини.

Про це 12 травня повідомили у мерії Москви.

"У зв'язку з оскарженням урядом Латвії рішення Європейського суду з прав людини за позовом ветерана-антифашиста Василя Кононова до цієї прибалтійської країни уряд Москви виділив 5 млн. рублів на його правовий захист в Європейському суді з прав людини", - сказали в московській міськадміністрації.

Процес Кононова триває вже кілька років. Латвійські власті звинувачували Кононова у тому, що в 1944 році в селі Малі Бати він керував партизанською операцією по знищенню дев'яти поліцаїв. Кононов стверджував, що дев'ять розстріляних людей - "зрадники СРСР" і колабораціоністи.

Ризький суд засудив його до шести років позбавлення волі, однак після оскарження вироку в квітні 2001 року справу було відправлена на дослідування.

У 2004 році Верховний суд Латвії знов визнав Кононова винним, але звільнив його в залі суду, оскільки ветеран вже відбув призначене йому покарання – один рік і вісім місяців.

Кононов звернувся до Європейського суду в Страсбурзі, вимагаючи свого виправдання. У липні 2008 року встав на сторону ветерана і визнав претензії латвійської юстиції необґрунтованими.
Згідно ухвали Європейського суду, влада Латвії повинна виплатити росіянину 30 тисяч євро як компенсацію. Однак в жовтні Рига направила апеляцію для перегляду справи у Великій палаті Страсбурзького суду.

Велика палата Європейського суду з прав людини розгляне подану урядом Латвії апеляцію наприкінці весни цього року.

Читайте також:

9 травня в Києві закінчилося розчаруванням

У Польщі підпалили вінки на кладовищі радянських воїнів

Червоний прапор над Рейхстагом встановлював українець

В Москві відбувся парад Перемоги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: