Лужков відсудив у Жириновського мільйон рублів

Мер Москви виграв суд проти Володимира Жириновського стосовно заяв про корупцію в московському уряді.

У Москві Савеловський суд задовольнив позов мера Юрія Лужкова до лідера партії ЛДПР Володимира Жириновського і зобов'язав відповідача виплатити позивачу мільйон рублів компенсації за моральний збиток.

Позов був поданий в кінці 2009 року і стосувався заяв Жириновського про корупцію в московському уряді. Мер вимагав 5 мільйонів рублів компенсації. Лужков також вимагав спростування слів Жириновського від компанії ВГТРК, яка транслювала виступ віце-спікера Держдуми, проте суд цю частину позову відхилив.

В позові йдеться про зустріч лідерів парламентських фракцій з президентом Дмитром Мєдвєдєвим 24 жовтня 2009, на якій Жириновський і допустив висловлювання, які Лужков порахував образливими і недостовірними. Зустріч транслювалася телеканалом "Росія".

Жириновський тоді закликав президента відправити Лужкова у відставку, так як московський уряд, на думку лідера ЛДПР, є "джерелом корупції" і "гальмом для всієї країни". У столичній адміністрації висловлювання визнали наклепницькими.

Варто відзначити, що у відповідь на позов Лужкова Жириновський обіцяв подати до суду на мера Москви і вимагати від нього 50 мільйонів рублів. Предметом позову повинні були стати порушення при виборах у Мосміськдуму в жовтні 2009 року.

Лідер ЛДПР регулярно критикує московський уряд. Останній раз він обрушився з критикою на столичну владу 20 квітня під час щорічного звіту прем'єр-міністра Володимира Путіна перед Держдумою. Також він передав главі уряду папку з матеріалами про порушення в московському уряді.

Мер Москви на цей виступ не відреагував. Тим не менше, до суду на Жириновського і на канал "Росія", що транслював звіт прем'єра, подав префект Північного округу Москви Олег Мітволь. Префект вимагає 500 тисяч рублів компенсації морального збитку. Рішення по цій справі ще не винесено.

Раніше Жириновський заявляв, що сам "із задоволенням" би став мером Москви.

Читайте також:

Жириновський не проти стати мером Москви

Жириновський запропонував Україні здати Крим в оренду Росії

Міжурядова російсько-українська комісія вперше за два роки проведе засідання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: