Лужков вирішив частіше вивішувати на вулицях Москви портрети Сталіна

Мер Москви повідомив, що плакати з Йосипом Сталіним будуть розміщувати в "відповідних пропорціях", а не тільки до дня Перемоги.

Плакати та інформаційні стенди із зображенням Йосипа Сталіна будуть розміщатися в Москві не тільки на річницю закінчення Другої світової війни, але і при проведенні інших урочистих заходів.

Про це заявив мер Москви Юрій Лужков.

Заява Лужкова стало відповіддю на критику правозахисників з приводу рішення розмістити в Москві кілька приурочених до дня Перемоги плакатів, які розповідають про роль Сталіна в Другій світовій війні. За словами мера Москви, плакати будуть розміщатися в "відповідних пропорціях". На яких саме заходах крім святкування дня Перемоги планується розвішувати плакати зі Сталіним, Лужков не уточнив.

За словами Лужкова, він є не "шанувальником Сталіна", а "шанувальником об'єктивної історії".

Про намір столичного департаменту з реклами розмістити в Москві інформаційні стенди, що роз'яснюють роль Сталіна у перемозі у війні, стало відомо в середині лютого. Таке рішення викликало різку критику з боку правозахисників.

Зокрема, голова Московської Гельсінкської групи Людмила Алексєєва назвала такий намір прагненням до повторення "державного терору сталінської епохи".

Думку Алєксєєвої підтримав представник правозахисного товариства "Меморіал" Арсеній Рогінський. За його словами, війну проти гітлерівської Німеччини виграв не верховний головнокомандувач, а "радянський народ". Рогинський відзначив, що встановлення подібних стендів доцільне лише в тому випадку, якщо там буде інформація про "найжорстокіші накази" Сталіна і "багатомільйонні жертви".

На критику тоді відреагував голова комітету з реклами московської адміністрації Володимир Макаров, пояснивши, що стенди зі Сталіним будуть розміщені тільки в 10 місцях в Москві і в "прив'язці" до подій часів Великої вітчизняної.

Читайте також:

"Компанію" Сталіну на московських плакатах може скласти Берія

Стенди зі Сталіним у Москві пообіцяли зробити "нейтральними"

До Дня Перемоги Москву прикрасять стенди зі Сталіним

Суд Києва визнав Сталіна винним у геноциді українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: