Лужков закликав росіян боротися з Барбі

Мер Москви поміняє Барбі на матрьошок та інші національні іграшки, про які він написав цілу книгу - "Мистецтво, яке не можна втратити".

Росію, "як дев'ятий вал, захопило засилля Барбі та китайських іграшок", вважає мер Москви Юрій Лужков. Таку думку він висловив сьогодні на презентації своєї книги "Мистецтво, яке не можна втратити".

Лужков підкреслив, що в Росії необхідно підтримувати і розвивати народні промисли.

"Треба запрошувати до того, аби наші бабусі і дідусі показували молодому поколінню красу нашого прикладного мистецтва. Це та основа, з якою починається пізнання культури", — відзначив мер. "Нам потрібні свої іграшки і свої промисли", — підкреслив Лужков.

У своїй книзі, написаній в співавторстві з фахівцем з народних промислів Семеном Ліновічем, Лужков розповідає про те, як в 1990 роки була зруйнована система народних промислів. У обігу до читача автори книги написали: "Ми вважаємо своїм обов'язком показати всім, кому не чужа національна гордість, як наші попередники підняли кустарно-художню промисловість Росії на небувалу висоту, чому вже 18 років вона падає з цієї висоти і що робимо ми, аби врятувати від загибелі наше національне надбання".

Як відзначає мер, за радянських часів робота з художніми промислами досягла свого апогею: у цій системі було задіяно 150 тис. майстрів. Проте з 1990 року по 1998 рік вся інфраструктура і канали збуту продукції народних промислів були порушені.

Російські художні промисли виявилися на узбіччі, на розвалах, в маленьких сувенірних магазинчиках, що витісняються з ринку кітчем, контрафактом і сувенірами китайського виробництва – без всякої надії на порятунок, відзначили автори книги.

Читайте також:

Барбі і Бетман погано впливають на іранських дітей?

Компромат на Барбі: скандальна фотосесія відомої ляльки

Чавес проти силіконових грудей

Лужков буде цілу зиму відганяти снігопади від Москви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: