Лужков закликав росіян бойкотувати молдовські товари

Мер Москви закликав бойкотувати молдовські товари після того, як в країні оголосили про запровадження Дня радянської окупації.

Мер Москви Юрій Лужков закликав росіян припинити придбання продукції, виробленої в Молдові, на знак протесту проти оголошення в цій країні 28 червня Днем радянської окупації.

За його словами, бойкот молдавських товарів повинен продовжуватися, "поки правителі Молдови не відмінять своє дике рішення і не принесуть вибачення громадянам Молдови і Росії".

Цю заяву Лужков зробив у якості лідера столичного відділення "Єдиної Росії". Він назвав дії молдавської влади проявом "відкритої ворожості до Росії".

Столичний мер вже не в перший раз виступає з закликами до бойкоту товарів з країн, з якими у Росії загострюються відносини. Так, в 2007 році Лужков закликав бойкотувати естонські товари після демонтажу в Талліні пам'ятника радянським солдатам.

Виконуючий обов'язки президента Молдови Міхай Гімпу 24 червня підписав указ про нову пам'ятну дату - Дня радянської окупації. У цей день по всій країні повинні проводиться траурні заходи на згадку про жертви тоталітарного режиму. 28 червня було обрано, тому що в цей день в 1940 році радянські війська вступили в Бессарабію і Північну Буковину, на території яких пізніше була утворена Молдавська РСР.

У відповідь на дії тимчасового президента партія комуністів Молдови зажадала в парламенті відставки Гімпу, але не була підтримана правлячим ліберально-демократичною більшістю і покинула залу засідань на знак протесту.

Тим не менш, правляча більшість погодилася з тим, що указ Гімпу щодо Дня радянської окупації повинен бути скасований. У парламентській коаліції впевнені, що навіть якщо Гімпу відмовиться затверджувати скасування пам'ятної дати, то його указ буде скасований Конституційним судом Молдови.

Читайте також:

Молдовська влада зайнялась розвінчуванням радянського минулого

Президента Молдови не змогли звільнити за "ненависть до радянських окупантів"

Президент Молдови відмовився скасовувати День радянської окупації

МЗС РФ розкритикувало заснування Дня радянської окупації у Молдові

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: