Лужкову пророкують відставку в найближчі два-три місяці

У Росії пророкують масштабні перестановки - незмінний Юрій Лужков може піти у відставку. За словами експертів, президенту не має сенсу тримати поряд Лужкова, коли він бореться з корупцією.

Беззмінному меру Москви Юрію Лужкову доводиться тепер боротися з кремлівськими недоброзичливцями, щоб утриматися на своїй посаді. Людина, яка керувла російською столицею, як власною вотчиною, і вплинула на її образ більше, ніж будь-хто інший з часів Сталіна, - над цим політиком нависла тепер загроза звільнення .

Експерт Московського центру Карнегі Микола Петров передрікає столичному градоначальникові відставку в найближчі два-три місяці. Співголова опозиційного руху "Солідарність" Борис Нємцов заявив виданню, що на 100% упевнений у звільненні Лужкова.

За словами опозиціонера, насправді існує два Лужкова. Перший керував Москвою в 1990-х роках, був досить прогресивним політиком і підтримував малий бізнес. Другий, що з'явився в 2000-х, виявився жахливий: транспортна система в столиці нестерпна, на проблеми навколишнього середовища ніхто не звертає уваги, а ціни на житло одні з найвищих у світі через монополізацію цього сектору та його корумпованость.

Ймовірну відставку пов'язують з будівельною діяльністю його дружини Олени Батуриної - єдиної жінки-мільярдера Росії. Врешті-решт президент країни виглядає просто нерозумно, закликаючи до боротьби з корупцією і маючи у себе "під боком" Лужкова, вважає аналітик Володимир Кара-Мурза. "Через це Мєдвєдєв виглядає недієздатним", - стверджує він.

Лужков між тим, не дивлячись на постійні звинувачення в корумпованості, є одним із довгожителів на пострадянській політичній арені Росії. У кріслі московського мера він пережив три раунди президентських виборів, шість скликань парламенту і 10 прем'єрів, а також дві чеченські війни і фінансову криза.

Йому є, за що боротися, - 35 млрд доларів бюджету, прибуткові будівельні тендери і наступний за масштабом впливу майданчик після посади президента і прем'єр-міністра.

Варто відзначити, що розмови про відставку Лужкова йдуть вже давно. Однак у цьому питанні експерти бачать декілька проблем, які можуть виникнути при владі, якщо нинішній мер залишить свою посаду.

По-перше, федеральному керівництву необхідно мати на посаді столичного градоначальника свою людину, тому що інакше неможливо реально мати владу над країною. По-друге, владі потрібно, щоб Лужков пішов "плавно, без конфлікту", "тому що, як відомо, наш влада панічно боїться кольорових революцій", вважає директор російських і азіатських програм Центру оборонної інформації США Микола Злобін.

Читайте також:

Мер Севастополя: Лужкова не можна не любити

Регіонали простежать за Лужковим, щоб він не плюнув у дружню руку

Україна зняла з Лужкова статус персони нон грата

Янукович не скасував "чорні списки" для росіян

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: