"Ляпас українському народу": посол України в Німеччині про заборону української символіки у Берліні 8-9 травня

Дата публікації
Перегляди
45к
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Ляпас українському народу": посол України в Німеччині про заборону української символіки у Берліні 8-9 травня

Андрій Мельник / Фото: Getty Images

У Берліні, Німеччина, влада заборонила використання прапорів України та будь-якої української символіки 8 і 9 травня – під час пам'ятних заходів.

Цими днями в Берліні планується проведення понад 50 пам'ятних заходів та демонстрацій, присвячених 77-м роковинам закінчення війни 1945 року, пише німецьке видання RND. Заходи супроводжуватимуть 3400 поліцейських.

Щоб уникнути можливих провокацій, влада Берліна заборонила 8 і 9 травня використання буд-якої української символіки. За словами начальниці поліції Берліна Барбари Словик, поліція бачить "дуже делікатну ситуацію ризику".

Вона додала, що поліція захищатиме "гідну пам'ять", але, водночас, вживатиме заходів проти "будь-якої форми підтримки, схвалення, чи прославлення загарбницької війни Росії проти України". Мета – не допустити інструменталізації вшанування пам'яті. "Важливо запобігти провокаціям та ескалації", – сказала сенатор Соціал-демократичної партії Німеччини Айріс Шпрангер.

Своєю чергою, посол України в Німеччині Андрій Мельник був обурений рішенням про заборону використання української символіки 8 і 9 травня і назвав це "ляпасом українському народу".

"Ми шоковані тим, що берлінська поліція заборонила 8 та 9 травня носіння українських прапорів. Це ляпас Україні та ляпас українському народу. Це не лише свідчить про відсутність такту, а є катастрофічним політичним рішенням", - сказав Мельник.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Дата публікації
Перегляди
45к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація