Людей знімають з дахів вертольотами: Бельгія потерпає від руйнівних повеней

Людей знімають з дахів вертольотами: Бельгія потерпає від руйнівних повеней

Людей знімають з дахів вертольотами: Бельгія потерпає від руйнівних повеней

Скріншот відео

Через стихійне лихо у Бельгії загинуло щонайменше 23 людини.

У бельгійських провінціях Льєж та Намюр, які оголошено зоною стихійного лиха через потужні опади та повінь, рятувальники та військові займаються порятунком та евакуацією населення з затоплених помешкань. Про це повідомляє агентство iDNES.

У п’ятницю, 16 липня, місцеві ЗМІ повідомили, що повінь призвела до загибелі щонайменше 23 осіб. Прем'єр-міністр Валлонії (однієї з трьох земель Бельгії) Еліо Ді Рупо попередив, що кількість загиблих може зрости ще більше. "У четвер ввечері сотні людей все ще були заблоковані у своїх будинках", - сказав він. 

Для визволення людей із водяної пастки застосовують військові вертольоти, якими евакуюють людей із дахів затоплених будинків. На щастя, вода почала уже сходити, але до постраждалих районів не вдається дістатися навіть за допомогою позашляховиків. 

За даними бельгійської поліції, окрім автомобільних доріг, у Валлонії постраждали також більшість залізничних ліній, в регіоні понад 41 тисяча людей залишилася без електрики, оскільки під водою перебувають сотні трансформаторних станцій.

Армія направила військові підрозділи до чотирьох з десяти бельгійських провінцій, щоб допомогти з порятунком та евакуацією. Для потерпілих розбито наметовий табір біля відомого курортного містечка Спа. 

Учора влада Бельгії закликала жителів Льєжу евакуюватися, якщо вони проживають біля річки Маза, в якій продовжувався підйом рівня води. 

Загальна кількість жертв масових штормів, що супроводжуються повенями, у Західній Європі вже перевищила сотню. Найбільш постраждалою країною є Німеччина, де влада вже повідомляє про 103 жертви. Шторми та повені зачепили також Люксембург та Швейцарію.

Наступна публікація