Людина Буша: більшість в'язнів Гуантанамо невинні

До Гуантанамо саджали усіх, хто був захоплений в зоні боїв в Афганістані.

Більшість в'язнів Гуантанамо - абсолютно безневинні люди, і керівництво знало про це. Багато хто з них знаходився в цій в'язниці по шість-сім років лише тому, що "виявилися не в тому місці і не у той час", заявив в своєму блозі на сайті The Washington Note екс-глава канцелярії першого держсекретаря Буша Коліна Пауелла.

"Не мало значення, чи був затриманий терористом, - пише Лоуренс Уїлкерсон. - Головне, що він був схоплений в зоні боїв в Афганістані, і відповідно, міг знати що-небудь важливе". За даними відставного полковника, людину могли багато років тримати в тюрмі лише заради детальної інформації про те або інше афганське селище, регіон або знайомих йому людей, серед яких могли виявитися бойовики і терористи.

За словами Уїлкерсона, така згубна практика народилася з некомпетентності, яку проявляли військові і співробітники спецслужб США на початкових стадіях афганської операції - вони практично не зналися на тому, хто є "ворог". Незабаром американське керівництво усвідомило, що в Гуантанамо сидять сотні безневинних людей, але нічого не зробило для їх звільнення.

Через Гуантанамо, з того часу, як ця в'язниця на американській військовій базі на Кубі була відкрита в 2002 році, пройшли в цілому близько 800 увязнених. 240 людей залишаються там і сьогодні. Колишня адміністрація називала їх "ворожими бійцями" і підкреслювала, що вони не мають статусу військовополонених і тому не підпадають під дію Женевських конвенцій і інших норм міжнародного права.

В світі не раз висловлювали невдоволення станом в'язнів, яких по декілька років тримали у в'язниці без суду і слідства. Уїлкерсон стверджує, що зі всій названій кількості справжніх терористів можна налічити два десятки, останніх потрібно негайно випустити.

За його словами, він не говорив про це раніше, тому що інформація була засекречена. Тепер його змусила піти на відвертість недавня заява віце-президента Буша Діка Чейні про те, що нинішній президент Барак Обама послабив безпеку США, наказавши закрити Гуантанамо. "Що насправді небезпечно - так це колишній віце-президент, що сіє невиправдані страхи", - вважає Уїлкерсон.

Нагадаємо, закриття в’язниці на базі в Гуантанамо було однією з головних передвиборчих обіцянок Обами.

Читайте також:

Колишній в’язень Гуантанамо вимагає суду над Бушем і Блером

В’язні Гуантанамо зізналися, що винні в терактах 11 вересня

Колишній в’язень Гуантанамо розповів, як катують в ЦРУ

Останній британський в'язень Гуантанамо повертається додому

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: