Людина-загадка. Політологи губляться у здогадах про вплив нового глави адміністрації Путіна

Припускають, його призначили на посаду суто за вірність і комфортність роботи.

Новий керівник адміністрації президента РФ Володимира Путіна виявився загадкою для експертів. Так само ніхто не знає, чому саме глава Кремля відправив у відставку Сергія Іванова, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Антон Вайно працює з президентом РФ Володимиром Путіним уже десять років. Але ваги його ім'я в політиці досі не набуло. Хоча всі попередники на посаді керівника АП РФ були відомими представниками різних політичних кланів. Олександр Волошин фактично був одним із творців "Єдиної Росії" і на своїй посаді працював іще при Єльцині. Його наступник Дмитро Медведєв був правою рукою Путіна і замінював його на посаді президента РФ, а нині очолює уряд. Сергій Собянін до роботи в адміністрації керував ключовими "нафтовими" регіонами, а після – став мером Москви. Сергій Іванов – політик із майже 30-річним стажем, працював у ФСБ, РНБО, Міноборони. Його вважають важковаговиком російської політики.

ВідеоПутін назначив нового очільника Адміністрації президента

Вайна ж можно охарактеризувати лише як посадовця, який ніде себе не скомпрометував і вірно служив Путіну. Так кажуть політологи. "Очевидно, його завдання впродовж багатьох років служби поруч із Путіним – було просто створювати комфортні обставини для глави держави", - вважає дипломат Богдан Яременко. Призначення Вайна могло бути спробою прибрати людей, які приносять погані новини або ж не виправдали сподівань Путіна.

За іншою версією, очільник Кремля хоче оточити себе менш маститими політиками, але дуже лояльними до нього особисто. "Путін хоче оточити себе людьми, котрі зросли при ньому. Старі друзі залишаться друзями, але працювати з молодими технократами йому очевидно вигідніше", - вважає політолог Костянтин Калачов. Якою буде діяльність Вайна на новій посаді і чи впливатиме він на геополітику – експерти говорити не беруться. Припускають, це залежатиме від того, чи прислухатиметься Путін до порад нового глави адміністрації. Іванов, наприклад, відзначався своєю неприязню до України. Вайно різких заяв у сторону України поки не робив.

Як повідомлялося, 12 серпня Сергія Іванова усунули з посади голови адміністрації президента РФ. Натомість його призначили спецпредставником глави держави з питань природоохоронної діяльності екології та транспорту. На місце свого найближчого соратника Путін призначив Антона ВайноІванов своєю чергою переконаний, що "Вайно готовий до роботи на новій посаді".

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: