М'янманська хунта обшукала монастирі

Влада М’янми стверджує, що сили правопорядку країни під час обшуків вилучили в монастирях буддистів ножі, сокиру, рогатки й один патрон.

Влада М’янми стверджує, що сили правопорядку країни під час обшуків вилучили в монастирях буддистів ножі, сокиру, рогатки й один патрон, передає агенція Associated Press.

За її даними, приводом для обшуків стали масові антиурядові виступи в М’янмі. Згідно з повідомленням офіційної газети The New Light of Myanmar, у монастирях було знайдено 18 ножів, одну сокиру, декілька рогаток і один патрон калібру дев'ять міліметрів, проте поки не вдалося з'ясувати, кому належав весь цей "арсенал".

Крім того, в статті, опублікованій у виданні, влада погрожує покарати будь-якого представника духівництва, якщо він порушить закон.

Проте, за словами представників Національної ради Бірманського Союзу, опозиційної коаліції, розташованої в Таїланді, всі повідомлення державних ЗМІ - лише пропаганда, і їх не варто сприймати всерйоз.

"Більшість не читає урядову газету. Її використовують як обгортувальну бумагу", - повідомив агенції по телефону представник організації Со Аун.

З середини серпня до кінця вересня в М’янмі проходили акції протесту проти військового уряду, які очолили буддистські ченці. Приводом для початку масових виступів стало двократне підвищення цін на паливо.

Крім поліпшення соціально-економічних умов у країні, протестувальники вимагали проведення демократичних реформ, а також звільнення з-під домашнього арешту лідерки Національної ліги за демократію, що перемогла на виборах 1990 року, - Аун Сан Су Чи.

Найбільшої напруги ситуація досягла 26 і 27 вересня. За два дні, за даними хунти, при придушенні мирних демонстрацій у найбільшому місті країни Янгоні загинуло десятеро людей, проте опозиціонери заявляють, що число жертв перевищує 200. Крім того, влада стверджує, що під арештом знаходяться 135 ченців, тоді як опозиція вважає, що їхня кількість сягає тисячі осіб.

За даними агенції, за тиждень після цих подій ситуація в місті стала набагато спокійнішою. Влада прибрали деякі дорожні загороди, знов відкрито для відвідин найбільші в місті пагоди, зокрема оточений силами правопорядку храм Шведагон (Shwedagon), що став центром заворушень.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: