Мадагаскарського лідера позбавили слова на Генасамблеї ООН

Ражуеліна не визнаний міжнародним співтовариством як глава Мадагаскару.

Самопроголошений глава перехідної адміністрації Мадагаскару Андрі Ражуеліна в п'ятницю не зміг виступити на засіданні Генеральної асамблеї ООН.

Від імені 15 держав-членів Співтовариства розвитку Півдня Африки (SADC) міністр закордонних справ ДР Конго висунув заперечення щодо процедури ведення засідання. Він зазначив, що Ражуеліна не визнаний міжнародним співтовариством як глава Мадагаскару, і попросив позбавити його слова.

Головуючий на 64-й сесії Генасамблеї Алі Трики поставив на голосування питання про те, чи слід дозволити мадагаскарському лідеру виступити. Не чекаючи результатів голосування, делегація Мадагаскару покинула засідання.

Тим часом проти виступу Ражуеліни висловилися 23 делегації, чотири - за і шість утрималися. Не виключено, що мадагаскарському лідеру все ж таки дадуть виступити на засіданні в суботу або понеділок, коли чергова сесія Генасамблеї завершиться.

Нагадаємо, політична криза на Мадагаскарі почалася в кінці січня 2009 року, коли прихильники Ражуеліни, який займав пост мера столиці Антананаріву, почали акції протесту. У березні в президентський палац увійшла Мадагаскарська армія, і під тиском військових президент Марк Равалуманана був змушений піти у відставку і залишити країну.

Ряд західних держав побачив у діях мадагаскарської опозиції військовий переворот, а членство Мадагаскару в Африканському союзі та SADC було припинено.

Читайте також:

У Нью-Йорку відкрилася 64-та сесія Генасамблеї ООН

Уго Чавес: Буш пішов, і трибуна ООН більше не пахне сіркою

Саакашвілі з трибуни ООН пообіцяв повернути Абхазію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: