Захід розкритикував "перемогу революції" у Венесуелі

"Настав новий історичний момент", - сказав Мадуро.

У Венесуелі президент-соціаліст Ніколас Мадуро назвав суперечливі вибори до конституційної асамблеї "перемогою революції" та успіхом власного табору.

Про це венесуельський лідер заявив у 31 липня в Каракасі, передає інформагенція AFP.

"Настав новий історичний момент, - сказав Мадуро, - ми маємо асамблею, що створить конституцію".

Водночас Мадуро вказав на необхідність відновлення "порядку" в країні, до чого належить, зокрема, позбавлення депутатської недоторканності членів парламенту, котрий контролює опозиція. Згідно з офіційними даними, у голосуванні задля обрання конституційної асамблеї взяли участь 41,5 відсотка виборців.

Новий орган має замінити собою парламент та опікуватися розробкою нової конституції.

Водночас опозиція, котра з квітня цього року проводить численні та масові акції протесту проти уряду соціалістів, заявила, що не визнає це голосування та його результати як такі.

Опозиціонери також закликали до подальших акцій протесту по всій країні попри оголошену владою ще минулої п'ятниці офіційну заборону. Критика з Європи Крім того, результати голосування наразилися на різку критику з боку міжнародної спільноти, зокрема США, низки інших країн Америки, а також Європейського Союзу.

У Європейській Комісії заявили про "суттєві сумніви" щодо того, чи визнають у Брюсселі це голосування та його результати.

Фотогалерея Криваві вибори у Венесуелі: група поліцейських постраждала внаслідок вибуху у Каракасі (10 фото)

В ЄС також висловили стурбованість через подальшу "долю демократії" в цій латиноамериканській країні. Ситуація навколо виборів конституційної асамблеї у Венесуелі викликала також серйозний осуд у Берліні.

Речник МЗС Німеччини вказав на те, що проведення голосування до конституційної асамблеї "попри значний опір з боку самого суспільства ще більше розкололо країну".

ВідеоУ Венесуелі посилились протести в день виборів членів Конституційної асамблеї, є загиблі

 

Нагадаємо, під час подій навколо проведеного в неділю, 30 липня, голосування, що супроводжувалось сутичками між демонстрантами та поліцією, за офіційними даними, загинуло щонайменше 10 осіб.

В опозиції також заявляють про 15 загиблих.

Залиште свій коментар