Мадуро заявив про придушення спроби державного перевороту у Венесуелі

Дата публікації
Мадуро заявив про придушення спроби державного перевороту у Венесуелі

Associated Press

За його словами, повстанці будуть покарані.

Президент Венесуели Ніколас Мадуро заявив про придушення спроби державного перевороту в країні.

Про це він сказав у своєму зверненні до народу.

Державним переворотом він назвав протести і сутички, які відбулися у Венесуелі 30 квітня. За його словами, "повстанці намагалися наповнити країну насильством". Ініціатором державного перевороту став колишній мер Каракаса і засновника соціал-демократичної партії "Народна воля" Леопольдо Лопес, ввадає Мадуро.

Дії повстанців не залишаться без покарання, заявив лідер венесуельців. Прокуратура порушить кримінальну справу в зв'язку з "серйозними злочинами, скоєними проти Конституції, верховенства закону і права на мир".

Як повідомлялося раніше, на вулиці столиці Венесуели 30 квітня вийшла велика кількість протестувальників. Серед них є військові. На оприлюдненому відео, яке зняв невідомий автор на вулицях столиці, одні військові беруть під контроль зброю та техніку інших. Йдеться про район військової авіабази в Каракасі, де лідер опозиції Хуан Гуайдо оголосив про фінальну стадію повалення режиму Ніколаса Мадуро.

Нагадаємо, наприкінці січня 2019 року голова Національної асамблеї Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим виконувачем обов'язків президента країни. Це сталося після того, як Ніколас Мадуро заступив на посаду глави держави на другий термін внаслідок виборів, які бойкотувала опозиція та не визнали багато держав. США, Канада, Австралія, більшість країн ЄС, Латинської Америки й Організації американських держав визнали Гуайдо легітимним президентом Венесуели. Натомість Мадуро підтримують такі держави як РФ, КНР та Туреччина.

23 березня два російських військових літаки приземлилися на аеродромі недалеко від венесуельської столиці Каракаса. За повідомленнями ЗМІ, на борту в країну прибули не менше 100 солдатів армії РФ. Серед них, як вважають в американському уряді, також є російські фахівці з кібербезпеки. 

Пізніше Росія визнала, що у Венесуелі знаходяться "військові експерти, які реально займаються реалізацією положень договорів з питань військово-технічного співробітництва". Президент США Дональд Трамп уже зажадав від РФ "забратися з Венесуели".

У Венесуелі Гуайдо закликав військових до повстання

У Венесуелі Гуайдо закликав військових до повстання

 

Наступна публікація