МАГАТЕ готується засудити Іран за невиконання зобов'язань з ядерної проблеми

Генеральний директор МАГАТЕ заявляє про глухий кут у переговорах з Іраном з ядерної проблеми і натякає про санкції.

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Мохаммед ель-Барадеї заявив, що переговори з іранської ядерної проблеми зайшли в глухий кут.

Виступаючи напередодні перед керівниками МАГАТЕ, ель-Барадеї зазначив, що питання, які агентство хотіло б прояснити для того, щоб переконатися в мирному характері іранської ядерної програми, як і раніше залишаються невирішеними.

Як стало відомо з дипломатичних джерел, у п'ятницю рада керуючих МАГАТЕ може схвалити резолюцію, в якій буде висловлюватися засудження Ірану за невиконання раніше взятих на себе міжнародних зобов'язань.

За словами джерела, є відомості, що принаймні 22 з 35 керуючих підтримують цей документ. Тим часом для прийняття резолюції потрібні не менше 18 голосів.

Як повідомляють дипломати, резолюція була ініційована Німеччиною, її також підтримують керуючі з п'яти постійних членів Ради безпеки ООН - США, Великобританії, Франції, Росії та Китаю.

Навіть якщо резолюція не буде прийнята, навіть заява аль-Барадеї з констатацією факту глухого кута в переговорах може підштовхнути Раду Безпеки ООН ввести нові санкції відносно Тегерана.

Як відомо, раніше СБ ввів обмежувальні санкції проти Ірану, в ядерній програмі якого підозрюють військову загрозу. Адже у випадку введення більш жорстких санкцій можуть призупинитися торговельні угоди Тегерана з Росією і Китаєм, що вкрай небажано для цих країн.

Нагадаємо, що минулого тижня Іран відкинув план МАГАТЕ, за яким планувалося збагачувати іранське ядерне паливо до Росії і у Франції. Ель-Барадеї закликав владу Ірану все-таки повернутися до плану до кінця року, але Іран засумнівався в такому розвитку подій. Крім того, Тегеран відмовився від нової зустрічі з країнами-постійними членами Ради безпеки ООН з ядерної проблеми.

Раніше представники Ірану, РФ, США і Франції на переговорах під егідою МАГАТЕ у Відні досягли угоди, за якою дозбагачення 1200 кг іранського урану мало відбуватися спочатку в Росії до рівня в 19,75%, а потім з отриманого матеріалу у Франції передбачалося виготовлення 116 кг ядерного палива.

Раніше МАГАТЕ досить лояльно ставилося до Ірану, проте вже на початку листопада агентство опублікувало доповідь, присвячену іранської проблеми. У ньому говорилося, що іранські вчені насправді можуть займатися розробкою ядерної зброї, як і припускали в США та Ізраїлі.

Як було встановлено, іранські фахівці займалися експериментами, пов'язаними з так званої "двоступеневої схемою радіаційної імплозіі", яка може використовуватися для створення ядерних боєзарядів.

Експерти припускають, що ставлення МАГАТЕ до іранської проблеми може стати більш жорстким з приходом нового генсека МАГАТЕ, японця Юкіо Амано - ель-Барадеї залишить свою посаду вже в цей понеділок.

Читайте також:

Іран заявив, що ні санкції, ні загрози вторгнення не зупинять процес збагачення урану

Іранський депутат: Росія використовує Тегеран у ролі пішака у грі з США

МАГАТЕ уклало з Іраном секретний договір про розширення ядерної програми

Британія пригрозила Ірану новими санкціями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: