МАГАТЕ: Іран прагне створити ядерну зброю

Глава МАГАТЕ закликав вести переговори з Тегераном з тим, щоб пояснити йому непотрібність створення ядерної бомби.

Глава Міжнародного агентства ООН з атомної енергії (МАГАТЕ) Мохаммед Барадеї вважає, що Іран займається розробкою ядерної програми, яка націлена на виробництво ядерної зброї.

Барадеї наголошує, що до країн, які володіють і не володіють ядерною зброєю, у світі ставляться по-різному. Так, зауважив він, Північну Корею, в якої є атомна бомба, запрошують за стіл переговорів, а Ірак, в якого такої бомби не було, "стерли в порошок".

Глава МАГАТЕ закликав вести переговори з Тегераном з тим, щоб пояснити йому непотрібність створення ядерної бомби. "Інтуїція підказує мені, - сказав Барадєї, - що ядерні технології необхідні Ірану саме для того, щоб мати можливість виробляти ядерну зброю".

"Тегеран хоче дати зрозуміти сусідам і всьому світу: не потрібно з нами сваритися. Проте кінцева мета Ірану, наскільки я розумію, - це визнання його основною силою на Близькому Сході, - сказав Барадеї. - Для Ірану це спосіб завоювати визнання, укріпити потужність і престиж. Крім того, так іранський режим намагається забезпечити себе від зовнішніх нападок".

За словами Барадеї, найбільшу загрозу для міжнародного співтовариства представляє перспектива потрапляння ядерної зброї в руки екстремістських угрупувань. У такому разі, вважає він, ядерна зброя може перестати бути просто стримуючим чинником.

Єдина можливість забезпечити безпечне майбутнє, за його словами, - це провести широкомасштабне роззброєння вже існуючих ядерних держав, в арсеналі яких знаходиться в цілому 27000 боєголовок.

Читайте також:

За кілька місяців ядерна зброя з’явиться у десятках нових держав

ВР попросила у США грошей на ліквідацію ядерної зброї

Північна Корея погрожує застосувати ядерну зброю, якщо ООН не вибачиться

В МАГАТЕ визнали слабкість перед Іраном

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: