МАГАТЕ не знайшло доказів розробки Іраном ядерної зброї

Інспекції міжнародного агентства з ядерної енергетики нема чого пред'явити Ірану, проте підозри про можливу роботу Тегерану над створенням ядерної зброї не зменшилися. Розслідування продовжується.

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) не має в своєму розпорядженні "конкретних доказів" того, що Іран розробляє ядерну зброю.

Про це заявив на прес-конференції в Тегерані глава МАГАТЕ Мохаммед Ель-Барадеї. Однак, за його словами, в агентства є питання щодо "майбутніх намірів Ірану".

"Нам відомі підозри, що Іран вивчав можливості створення ядерної зброї. Ми продовжуємо розслідувати ці підозри й очікуємо, що Іран допоможе нам прояснити питання, що залишилися", - сказав ель-Барадеї.

Глава МАГАТЕ проводив спільну прес-конференцію з головою Організації з атомної енергії Ірану Алі Акбаром Салех після успішних, за його словами, переговорів з іранською владою.

МАГАТЕ було офіційно повідомлено про будівництво збагачувального заводу в листі 21 вересня.

Салех заявив, що Іран не порушив угод з МАГАТЕ, повідомивши про новий ядерному об'єкті через кілька років після початку будівництва. За умовами так званої угоди про гарантії Тегеран зобов'язаний повідомити МАГАТЕ про існування збагачувального заводу за шість місяців до початку його роботи. "Ми оголосили про завод раніше, ніж було потрібно", - підкреслив Салех.

Тим часом голова МАГАТЕ не погодився з трактуванням іранської влади. "Іран повинен був проінформувати МАГАТЕ у той день, коли було прийнято рішення про будівництво", - заявив М.ель-Барадеї, пославшись на додатковий протокол до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Нагадаємо, на нещодавніх переговорах "Великої шістки" в Женеві Іран погодився допустити на завод міжнародних інспекторів.

Тим часом газета New York Times повідомила про конфіденційну доповідь МАГАТЕ, в якій аналітики агентства дійшли висновку, що Іран володіє достатньою інформацією для виробництва ядерної бомби з високозбагаченого урану.

Іранська влада наполягає, що їхня ядерна програма носить виключно мирний характер.

Читайте також:

Глава МАГАТЕ прибув до Ірану

Обама наказав Ірану пустити до себе спостерігачів МАГАТЕ

Другий іранський завод зі збагачення урану запрацює незабаром

Іран випробував свою найпотужнішу балістичну ракету

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: