МАГАТЕ виявило радіоактивні ізотопи у японських продуктах харчування

В Японії виміряли радіоактивність продуктів харчування.

Точні цифри щодо рівня радіоактивного забруднення продуктів харчування в районах, прилеглих до аварійної японської АЕС "Фукусіма-1", оприлюднили експерти Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).

За їх даними, в районі населеного пункту Кавамата, розташованого в 46 км від Фукусіма, а також у префектурі Ібаракі на південь від зони аварії були зареєстровані підвищені рівні вмісту радіоактивних ізотопів йоду-131 і цезію-137 в молоці, шпинаті і оливках.

Зокрема, у пробах молока вміст йоду-131 складає від 900 до 1,5 тисячі беккерелів на один літр при допустимому значенні споживання 100 Бк/л для дітей і 300 Бк/л для дорослих.

Найвищий показник вмісту в молоці ізотопу цезію-137 становить 18,4 Бк/л при допустимій нормі 300 Бк/л.

Наявність радіоактивного йоду в оливках складає від 1,1 тисячі до 6,1 тисячі беккерелів на один кілограм при нормі до 2,0 тисячі Бк/кг, а цезію - від 5 до 480 Бк/кг при допустимому межі 500 Бк/кг.

Найбільший рівень концентрації радіонуклідів зафіксований в шпинаті - від 8,4 тисячі до 15,0 тисячі Бк/кг по йоду-131 і від 230 до 520 Бк/кг по цезію-137 при нормі до 2,0 тисячі Бк/кг і 500 Бк/кг відповідно.

Стан питної води, проби якої були взяті у 46 місцях, не викликає в експертів особливих побоювань. Вміст йоду-131 і цезію-137 становить максимум 77 Бк/л і 16 Бк/л при допустимій нормі 300 Бк/л і 200 Бк/л відповідно.

"Забороняти або не забороняти продаж радіоактивно забруднених продуктів харчування - це вирішувати владі у відповідності з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я та Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН", - пояснив ситуацію член правління МАГАТЕ Грем Ендрю.

Як повідомлялось раніше, на атомній електростанції "Фукусіма-1" є деякі поліпшення, зокрема вдалося остудити п'ятий і шостий реактори АЕС, заявив у неділю представник МАГАТЕ Грем Ендрю.

Читайте також:

На п'ятому та шостому реакторах "Фукусіма" є поліпшення

Японці сховалися у своїх будинках, чекаючи першого дощу з радіацією

Наслідки вибуху на АЕС в Японії: радіацію виявлено вже у воді

ВідеоМАГАТЕ виявило радіоактивні ізотопи у японських продуктах харчування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: