МАГАТЕ перевіряє Іран

Делегати МАГАТЕ прибули для Ірану, щоби дізнатися про походження частинок вискозбагаченого урану на ядерному устаткуванні.

Представники Міжнародного агентства з атомній енергії (МАГАТЕ), які в неділю прибули до Ірану, мають намір визначити, звідки взялися частинки високозбагаченого урану на окремих вузлах іранського ядерного устаткування, повідомив постпред Ісламської Республіки при МАГАТЕ Алі Асгяр Солтаніє.

"Переговори пройдуть в межах угоди Ірану з МАГАТЕ з поетапного зняття питань, що залишаються у агентства, до іранської ядерної програми", - повідомив Солтаніє іранській інформагенції "Фарс".

За його словами, триденні переговори почнуться у понеділок в Організації з атомної енергії Ірану.

Відповідно до угоди Ірану з МАГАТЕ, досягнутої 21 серпня, Тегеран зобов'язався до кінця року відповісти на всі питання, що залишилися у Агенції, до іранської ядерної програми. Раніше агенція офіційно закрила теми іранських газових центрифуг для збагачення урану "Пі-1" та "Пі-2", металевого урану і питання щодо експериментів Ірану з плутонієм.

Днями апарат директора нацрозвідки США розповсюдив дев'ятисторінкову несекретну версію доповіді "Іран: ядерні наміри та можливості".

Документ, підготовлений у вигляді прогнозної "національної розвідувальної оцінки", спирається на розвідувальну інформацію, що є в розпорядженні США станом на 31 жовтня 2007 року.

У доповіді йдеться, що до осені 2003 роки іранські військові організації працювали над створенням ядерної зброї, а потім ці роботи було зупинено.

Офіційний представник МЗС Ірану Мохаммад Алі Хоссейні спростував затвердження розвідки США про проведення в Ісламській Республіці до 2003 року досліджень у сфері військового атома.

Голова МЗС Ірану Манучехр Моттакі напередодні заявив, що Іран спрямував до посольства Швейцарії в Тегерані, яке представляє інтереси США, ноту протесту в зв'язку зі шпигунською діяльністю американців за ядерною програмою Ісламської Республіки і зажадав від США пояснень.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: