МАГАТЕ готує до публікації раніше засекречені дані про роботу Ірану у напрямку збагачення урану.
МАГАТЕ планує наступного тижня опублікувати раніше закриту інформацію про ядерну програму Ірану, зокрема, про те, що вчені Ісламської республіки здійснювали комп'ютерне моделювання ядерних боєголовок.
Також МАГАТЕ має намір продемонструвати супутникові знімки, імовірно, великого сталевого контейнера, який призначений для випробувань використовуваних в конструкції ядерної зброї вибухових речовин. Сфотографований контейнер знаходився на військовому комплексі Парчін в районі Тегерана.
Дипломати на умовах анонімності заявляють, що доповідь МАГАТЕ посилить підозри, що насправді характер ядерної програма Тегерана носить військовий характер.
Глава МАГАТЕ Юкія Амано заявив раніше, що опублікує в листопаді новий звіт щодо ядерної загрози, що виходить від Ірану. США, Великобританія і Франція наполягають на якнайшвидшому розкритті даної інформації, що може привести до обговорення чергового пакету санкцій проти Ірану в Раді Безпеки ООН. Росія і Китай, навпаки, застерігають Амано від поспіху і закликають його діяти обережно.
Шістка міжнародних посередників, до складу якої входять Росія, Китай, США, Франція, Великобританія і Німеччина, з 2003 року спільно з МАГАТЕ домагається від Ірану припинення робіт зі збагачення урану, які можуть представляти загрозу режиму ядерного нерозповсюдження. Переговори були перервані в 2009 році, коли Рада керівників МАГАТЕ засудила Іран за будівництво другого заводу зі збагачення урану, і закликала Тегеран підтвердити, що "не приймалися рішення про будівництво інших ядерних об'єктів, які не заявлені агентством".
Ситуація навколо іранської ядерної програми Ірану загострилася після того, як 11 лютого 2010 року президент Ірану Махмуд Ахмадінежад заявив, що Тегеран зробив першу партію збагаченого до 20% урану і має потенціал для виробництва урану з більш високим ступенем збагачення. Він також повідомив про плани потроїти виробництво низькозбагаченого урану.
У травні 2010 року в Тегерані було досягнуто угоди між Туреччиною, Іраном і Бразилією, яка передбачала обмін на турецькій території іранського низькозбагаченого урану на високозбагачений уран, вироблений в інших країнах. Проте ця домовленість так і не була реалізована.
Розкриті дані про запаси ядерної зброї у світі
Ізраїль закликає Іран згорнути ядерну програму
Іран заявив, що не збирається обговорювати свою ядерну програму з "шісткою"
Євросоюз натякнув Ірану, що перевірки ядерних об’єктів – не його справа
Ахмадінежад не збирається обговорювати ядерну програму Ірану