МАГАТЕ: ситуація на "Фукусімі" не така страшна, як була на ЧАЕС

Як запевняють у МАГАТЕ, витік радіації, який трапився при аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році у багато разів перевищує той, що трапився після великого землетрусу 11 березня в Японії.

Рішення влади Японії підняти рівень небезпеки у зв'язку з аварією на АЕС "Фукусіма-1" до максимального показника не означає, що ситуацію за своїм масштабом можна порівняти з Чорнобилем, сказав високопоставлений співробітник МАГАТЕ.

Як відомо, 12 квітня стало відомо, що уряд Японії підвищив оцінку рівня небезпеки на "Фукусіма-1" до семи балів. Раніше така ж оцінка виставлялася лише тільки аварії на Чорнобильській АЕС 1986 року.

"Ситуація на Фукусіма кардинально відрізняється від того, що сталося в Чорнобилі", - заявив представник МАГАТЕ Деніс Флорі.

За його словами, витік радіації, який трапився при аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році у багато разів перевищує той, що трапився після великого землетрусу 11 березня в Японії, яке викликало цунамі.

Думку МАГАТЕ, нагадаємо, підтримують і у Росії. Зокрема, офіційний представник Росатому Сергій Новіков заявив, що нинішня оцінка небезпеки катастрофи завищена, в той час як раніше її занижували. Він відзначив, що причина такого дисбалансу лежить у сфері політики.

Як підкреслив Новіков, руйнування активної зони реактора відповідають п'ятому рівню небезпеки. Крім того, для присвоєння аварії на атомному об'єкті максимального рівня необхідно, щоб під час інциденту постраждали люди.

Читайте також:

За межами зони відчуження "Фукусіми" виявили стронцій

Японський журналіст-сталкер показав відео із зони відчуження

Японські компанії переносять виробництво за межі країни

ВідеоРівень небезпеки аварії на "Фукусімі" офіційно підвищений до Чорнобильського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: