МАГАТЕ уклало з Іраном секретний договір про розширення ядерної програми

Журналістам стало відомо про укладення секретного договору між Міжнародним агентством з атомної енергетики та іранською владою. За контроль МАГАТЕ обіцяє розширення ядерної програми.

Керівництво Ірану та ООН уклали секретну угоду, в разі успіху якої, в обмін на згоду Тегерана співпрацювати з інспекторами МАГАТЕ, міжнародне співтовариство повинне було б погодитися скасувати санкції проти Ісламської республіки і дозволити Тегерану зберегти більшу частину своєї ядерної програми.

Про це повідомила британська газета The Times, пославшись на копію проекту угоди, підготовленого у вересні 2009 року генеральним директором МАГАТЕ Мухаммадом ель-Барадеї.
Цей документ, що складається з 13 пунктів, повинен був допомогти вийти з глухого кута.

В той же час керівництво МАГАТЕ заперечує існування документа. Видання стверджує, що отримало копію цього документа "від однієї зі сторін, стривожених його змістом". Зміст документа було все з гласності, так як виникли серйозні підозри з приводу того, що Іран може приховувати багато ядерних об'єктів.

Суть пропозиції ель-Барадеї зводилася до наступного: Рада безпеки ООН скасовує три рішення про санкції і п'ять резолюцій проти Ірану, і на цьому етапі Іран повністю зупиняє збагачення урану на своїй території; потім сторони домовляються про створення міжнародного консорціуму зі збагачення іранського урану - і на території Ірану, і в інших країнах, і весь процес повністю контролюється інспекторами МАГАТЕ.

Як видно, такий варіант міг би влаштувати Росію і Китай, які мають свої комерційні інтереси в Ірані, відзначається в статті. Але інші учасники "ядерних переговорів" - США, Великобританія, Франція і Німеччина - з недовірою ставляться до обіцянок режиму аятолли. Нові підстави для подібної недовіри з'явилися у зв'язку з історією про "резервний" заводі зі збагачення урану в Кумі.

Фахівці Міжнародного агентства з атомної енергії вважають, що Іран не надав всю необхідну інформацію за своїм другим урановому заводу біля міста Кум, що може побічно свідчити про наявність та інших секретних об'єктів, про які МАГАТЕ нічого не відомо.

Як відомо, США і ряд інших країн Заходу звинувачують Іран у розробці ядерної зброї під прикриттям програми мирного атома. Рада Безпеки ООН ухвалила п'ять резолюцій і наклала на Іран санкції, вимагаючи від нього відмовитися від збагачення урану. Тегеран всі звинувачення відкидає, заявляючи, що його ядерна програма спрямована виключно на задоволення потреб країни в електроенергії.

Читайте також:

Британія пригрозила Ірану новими санкціями

Туреччина готова збагачувати в себе іранський уран

США продовжили економічні санкції проти Ірану

Іран розробив супутник для спостереженням за Європою та США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: