МАГАТЕ закрило одразу два іранських питання

МАГАТЕ офіційно закрило питання газових центрифуг і металевого урану в Ірані.

В рамках угоди з Іраном про поетапне зняття питань, що залишаються у МАГАТЕ до іранської ядерної програми, Агентство офіційно закрило теми іранських газових центрифуг і металевого урану.

Про це в суботу заявив віце-президент ІРІ, глава Організації з атомної енергії Ірану (ОАЕ) Голямреза Агазаде.

Переговори між Іраном і МАГАТЕ продовжаться
В даний час в Ірані на заводі зі збагачення урану в Натанзі функціонує три тисячі центрифуг
"МАГАТЕ в переданому напередодні представнику ОАЕ Ірану офіційному листі повідомило, що питання газових центрифуг для збагачення урану "Пі-1" і "Пі-2", а також проблема металевого урану закриті," - сказав Агазаде, слова якого наводить іранське офіційне інформагентство ІРНА.

Тепер Іран і міжнародне атомне відомство можуть перейти до прояснення інших питань, що залишились у МАГАТЕ до ядерної програми Ірану, повідомив віце-президент Ірану.

"Є домовленість, що представники МАГАТЕ 10 грудня прибудуть до Тегерана для обговорення питань, пов'язаних із джерелом радіоактивного забруднення (в Ірані)," - повідомив Агазаде.

Згідно з домовленостями Ірану з МАГАТЕ, досягнутими 21 серпня, Тегеран зобов'язався до кінця цього року відповісти на всі питання, що залишились у агентства до іранської ядерної програми.

В даний час в Ірані на заводі зі збагачення урану в Натанзі (центральна іранська провінція Ісфаган) функціонує три тисячі центрифуг. Іранське керівництво неодноразово заявляло, що планує встановити в Натанзі 50 тисяч центрифуг, робота яких дозволить Ірану стати незалежним від поставок ядерного палива з-за кордону.

Центрифуги "Пі-2" є вдосконаленими моделями центрифуг "Пі-1". Вони більш надійні в експлуатації та дозволяють збагатити уран до 90 відсотків вмісту ізотопів урану-235 – рівня, необхідного для створення ядерного боєзаряду.

МАГАТЕ протягом кількох років вимагало від Ірану передати технологічні креслення процесу відливання півсфер з металевого урану, що є у країни, які можна використовувати для створення ядерної зброї. Тегеран надав такі документи.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: