За кілька місяців ядерна зброя з’явиться у десятках нових держав

У відомстві підкреслили, що, окрім Ірану, віртуально ядерною зброєюволодіють ще з десяток держав.

Глава МАГАТЕ Мохамед ель-Барадеї передбачив появу протягом найближчого часу десятка країн, яких від створення ядерної зброї всього лишеілька місяців.

В інтерв'ю британській газеті Guardian глава МАГАТЕ назвав такі країни державами, що "віртуально володіють ядерною зброєю".

"Це феномен, який ми спостерігаємо зараз. Це те, що хвилює людей щодо Ірану. І цей феномен міститься у набагато ширших межах, ніж один Іран", - йдеться в інтерв'ю.

"Дуже скоро з'являться дев'ять ядерних держав і, можливо, ще 10 або 20, які володіють віртуально ядерною зброєю", - наводить текст бесіди газета.

Глава МАГАТЕ уточнив, що, те, що ці країни технічно залишаються в рамках договору про нерозповсюдження ядерної зброї, вони готові створювати і використовувати ядерну зброю всього за кілька місяців.

Він також закликав світову спільноту до беззаперечного виконання положень Договору про нерозповсюдженню ядерної зброї, а також заявив про необхідність продовжити роботу зі скорочення ядерних арсеналів.

"Скоротіть 27 тисяч боєголовок, які зараз існують, і 95% зяких знаходяться в Росії і США. Кількість боєголовок в кожній країні можна легко скоротити до тисячі або навіть до 500", - заявив глава МАГАТЕ.

Нагадаємо, 5 травня США закликали Індію, Пакистан, Ізраїль і Північну Корею приєднатися до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Договір про нерозповсюдження ядерної зброї, підписаний в 1968 році, вважається одним з найбільш важливих документів, які стосуються питань безпеки. За умовами угоди, країни, що не володіють ядерною зброєю, зобов'язалися не виробляти її, а ядерні держави - поступово від неї відмовитися.

Де-юре статус ядерних держав мають США, Росія, КНР, Франція і Великобританія. Однак на практиці сюди можна зарахувати ще Пакистан, Ізраїль і Індію.

Читайте також:

ВР попросила у США грошей на ліквідацію ядерної зброї

Північна Корея погрожує застосувати ядерну зброю, якщо ООН не вибачиться

В МАГАТЕ визнали слабкість перед Іраном

Ющенко запевнив, що Україна не розміщатиме у себе чужих ядерних баз

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: