Майже мільйон підозрюваних у тероризмі

Згідно новому звіту уряду США, державний список осіб, підозрюваних в тероризмі, розширений і тепер включає понад 755 тисяч імен.

Теракт 11 вересня (Фото: www.rimco.ru)
Точна кількість людей в реєстрі, складеному після подій 11 вересня з метою не допустити проникнення в країну терористів, невідома.
Згідно новому звіту уряду США, державний список осіб, підозрюваних в тероризмі, розширений і тепер включає понад 755 тисяч імен, що примушує засумніватися в його продуктивності.

Цей список, який зазвичай використовується для перевірки людей, які в'їжджають в країну через наземні прикордонні переходи, термінали аеропортів і морські порти, з 2004 року щорічно приростає на 200 тисяч імен.

Деякі законодавці, експерти у сфері безпеки і захисники прав людини попереджають, що надмірне розширення списку зробить його даремним. "Це підриває довіру до списку, - говорить Ліза Грейвс з Центру по дослідженнях у сфері національної безпеки. - Розум і здоровий глузд підказують, що не може бути стільки підозрюваних в причетності до тероризму".

Судячи з доповіді Головного бюджетно-контрольного управління (GAO), точна кількість людей в реєстрі, складеному після подій 11 вересня з метою допомогти представникам влади не допустити проникнення в країну терористів, невідома. Є вірогідність, що одні і ті ж люди фігурують в списку по кілька разів, оскільки імена могли бути занесені туди в різних варіантах написання.

За даними GAO, з 2004 року була оскаржена правомірність включення в цей документ близько 53 тисяч людей. Ця ж організація стверджує, що Міністерство національної безпеки не веде облік кількості відмов у в'їзді або дозволу для тих, хто оспорив включення свого імені в список осіб, підозрюваних в тероризмі. З більшості з них підозри і обмеження на в'їзд в країну були зняті, йдеться в доповіді GAO.

Леонард Бойл, керівник Центру виявлення терористів при ФБР, який завідує складенням списку, сьогодні повинен зробити заяву про те, що в звітному 2006 році у в'їзді було відмовлено 269 іноземцям.

З доповіді GOA також виходить, що Управління безпеки на транспорті (TSA) США не може надати точних даних, скільки осіб, не допущених до користування авіатранспортом (вони складають невеликий підрозділ списку осіб, підозрюваних в тероризмі), могли подолати обмеження і потрапити на внутрішні авіарейси.

Дані TSA говорять про те, що "низка осіб" з тих, кому заборонено користування авіатранспортом, могли непоміченими пройти через попередній відсів і потрапити на міжнародні авіарейси, кінцевою точкою маршруту яких є США. Деякі літаки довелося розвертати після того, як службовці усвідомлювали, що на борту знаходяться люди з чорного списку.


Міністерство національної безпеки не доклало достатніх зусиль для ширшого застосування цього списку в приватному секторі, наприклад, при наймі працівників на небезпечні виробництва на зразок хімічних заводів, де працівник дістає можливість завдати шкоди оточуючим.

Бойл також наполягає на необхідності використання чорного списку для нагляду за бізнес-середовищем, звідки можуть виходити "атаки на стратегічно важливі елементи нашої інфраструктури, внаслідок чого може постраждати велика кількість людей, а економіці може бути завдано колосального збитку".

Але більше всього побоювань викликали розміри списку: кількість прізвищ у ньому швидко росте і скоро досягне мільйона. "Це дійсно показова відмітка, оскільки список, і без того громіздкий, стає абсолютно даремним", - сказав Тім Спарапані з Американського союзу цивільних свобод.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: