Майже увесь Таджикистан залишився знеструмленим

Енергосистема Таджикистану вже протягом двох тижнів працює в автономному режимі, в результаті чого відбулася різке навантаження на лінію електропередач.

На найбільшій у Таджикистані Нурекській ГЕС відбулася мимовільна зупинка агрегатів, без світла залишилося близько 70% території країни. Як повідомив глава енергохолдингу "Електроенергія Таджикистану" Санат Рахімов, подача електроенергії припинена у зв'язку з аварією на найбільшій ГЕС республіки.

"Зупинка агрегатів сталася о 04:30 за московським часом (03.30 за київським). Столиця країни знеструмлена, стратегічні об'єкти перейшли на резервні джерела", - сказав він.

За інформацією, отриманою в уряді республіки, а також в енергетичній компанії, без світла залишилося також найбільше в Центральній Азії алюмінієве виробництво - Таджицький алюмінієвий завод, що працює в безперервному режимі.

Як повідомив керівник прес-служби національної енергетичної компанії "Барки Тоджік" Нозір Едгорі, в даний час відновлюється подача електроенергії на життєво важливі об'єкти та деякі райони республіки.

За його словами, енергосистема Таджикистану вже протягом двох тижнів працює в автономному режимі, в результаті чого відбулася різке навантаження на лінію електропередач "Нурек-Регар", що призвело до виходу її з ладу і відключення роботи всіх ГЕС країни, у тому числі і Нурекської гідроелектростанції.

Він пояснив, що Нурекська ГЕС є одним з основних і найбільших виробників електроенергії. Таджицькі енергетики запевняють, що електрозабезпечення буде відновлено в повному обсязі протягом кількох годин.

Читайте також:

У Таджикистані урізали права російськомовних громадян

На таджицький прикордонний пост напали бойовики

Кремль не дозволить таджикам забути російську мову

Президент Таджикистану закликав населення запастися харчами на два роки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: