Президентом Македонії став лідер правлячої партії

Вибори виграв представник правлячої сили Георгій Іванов. Хоча підраховано 96% голосів, його суперник Любомир Фрчковський вже визнав свою поразку. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Перемогу в другому турі виборів президента Македонії отримав кандидат від правлячого правоцентристського блоку Георгій Іванов.

Іванов, за даними обробки бюлетенів з 96% виборчих ділянок, набрав 63,41% голосів. Його суперник - представник опозиційної Соціал-демократичної партії Любомир Фрчкоський одержав лише 36,56% голосів. Фрчкоський вже визнав свою поразку.

Явка в другому турі виборів президента Македонії, що відбулися 5 квітня, склала 42%. Для того, щоб вибори були визнані такими, що відбулися, на виборчі ділянки повинно було прийти не менше 40% виборців.

Представники ЦВК Македонії заявили, що повідомлень про серйозні порушення не надходило.

У червні 2008 року під час парламентських виборів в Македонії відбулися зіткнення в населених албанцями регіонах. На президентських виборах 2009 року кандидат, якого підтримували етнічні албанці, не пройшов в другий тур. Більшість виборців-албанців 5 квітня на ділянки для голосування не прийшла.

Одним з пунктів передвиборної програми Георгія Іванова була обіцянка вирішити суперечку з Грецією з приводу назви країни. Греція, незадоволена тим, що колишня югославська республіка називається так само, як одна з грецьких північних провінцій, перешкоджає процесу приєднання Македонії до НАТО і Євросоюзу.

Ще однією перешкодою на шляху інтеграції Македонії в ЄС були безлади під час парламентських виборів 2008 року, тому успішне проведення президентських виборів розглядалося в країні і за її межами як тест на готовність до приєднання до Євросоюзу.

Читайте також:

Комуністи одержали дві третини голосів в парламенті Молдови

Луценко не вірить в "тернопільське диво", тому перевірить результати виборів

Президента Словаччини переобрали на другий термін

У македонській перукарні заборонили говорити про політику

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: