Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Македонія підписала з Грецією документ про зміну своєї назви

Раніше президент Гьорге Іванов заявляв, що не схвалить його.

Греція і Македонія сьогодні, 17 червня, підписали угоду про зміну назви колишньої югославської республіки на Республіка Північна Македонія.

В офіційній церемонії взяли участь прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас, глава уряду Македонії Зоран Заєв та посередник ООН Метью Німец. Вона відбулася в в грецькому регіоні Преспес, який межує з Македонією та Албанією.

Після розпаду Соціалістичної Федеративної республіки Югославія Македонія увійшла в ООН під офіційною назвою Колишня Югославська Республіка Македонія, незважаючи на те, що в конституції країни назву було зазначено як Республіка Македонія. Проти такої назви виступала Греція, один з північних регіонів якої також називається Македонією.

Позиція Греції протягом багатьох років перешкоджала інтеграції Македонії до НАТО і Євросоюзу.

ВідеоМакедонія домовилася із Грецією про перейменування країни

Відтепер країна називатиметься "Республіка Північна Македонія". Після розпаду Югославії упродовж 27 років Скоп’є та Афіни сперечалися. Греки вважають, що назва "Македонія" належить одній із їхніх північних провінцій, де народився Олександр Македонський, а сусіди назву нібито просто вкрали. Через це Греція блокувала вступ балканської республіки у ЄС та НАТО.У Скоп’є обіцяють тепер внести зміни до конституції. Угоду про перейменування мають підписати вже цього тижня.

Македонія домовилася із Грецією про перейменування країни

Згодом сторонам вдалося домовитися про нову назву країни. Однак президент Македонії Гьорге Іванов негативно прокоментував рішення, якого досягли Афіни і Скоп'є. Він заявив, що не підпише документ про перейменування.

ВідеоУ македонській столиці Скоп’є протестували через перейменування країни

Проти можливих змін вже виступив і президент країни, пообіцяв перейменування блокувати. Хоча раніше про це домовилися прем’єр-міністри Греції та Македонії. Прем’єр колишньої Югославської республіки заявив, що держава має називатиметься "Республіка Північна Македонія". В Афінах вважають, що назва "Македонія" належить одній із їхніх північних провінцій, а сусіди назву нібито просто вкрали. 

У македонській столиці Скоп’є протестували через перейменування країни

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції