Маккейн звинуватив Обаму у вибірковому застосуванні санкцій проти Росії

США купує ракетні двигуни в російського підприємства, підконтрольного посадовим особам, проти яких уведені санкції.

Сенатор-республіканець Джон Маккейн вважає, що Адміністрація президента США Барака Обами вибірково застосовує санкції проти Росії, запроваджені через анексію у Крим.

Про це йдеться у статті Морґана Чалфанта у виданні The Washington Free Beacon.

"У листі на адресу міністра фінансів США Джека Лью сенатор Маккейн пише про особливе ставлення Адміністрації Обами до російського виробника ракет, який в результаті нещодавньої реструктуризації об'єднання потрапив під контроль Федерального космічного агентства "Роскосмос", - зазначено в матеріалі.

Йдеться про НВО "Енергомаш", у якого США тепер закуповують ракетні двигуни РД-180.

"Я пишу, щоб висловити свою стурбованість вибірковим застосуванням санкцій, введених у відповідь на вторгнення у Крим Російською Федерацією. Я особливо стурбований тим, що сьогодні Адміністрація допускає придбання ракетних двигунів, результатом якого є виплати грошей російській державній корпорації, підконтрольної посадовим особам і директорам, проти яких були введені індивідуальні санкції у зв'язку з вторгненням", - йдеться в листі Маккейна міністру фінансів США.

Серед згаданих сенатором осіб з списку санкцій - голова Rostec Corporation Сергій Чемезов і заступник прем'єр-міністра Росії Дмитро Рогозін.

Відзначивши, що на інші компанії, діяльність яких контролює Rostec, дія санкцій поширюється, Маккейн пише, що стосовно космічної галузі американська влада практикує "особливе ставлення", яке він вважає проявом лицемірства.

Сенатор закликав Мінфін США встановити чи гроші американських платників податків, які Вашингтон відправляв Росії на покриття витрат, пов'язаних із космічними запусками, йшли в кишені осіб, які підлягають санкціям за вторгнення у Крим.

Нагадаємо, політологи кажуть, що крах мінського процесу може призвести до зняття санкцій з Росії. Бо досі продовження антиросійських санкцій були чітко прив'язані до повної реалізації мінських домовленостей. Але на переговорах "нормандсьої четвірки" тема санкцій проти Росії не згадувалася в порядку денному. Попередня зустріч у такому форматі відбулася 4 березня 2016 року в Парижі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: