Макрон нагадав про долю Людовика XVI і хоче продовжити реформи всупереч протестам

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Масштабні акції "жовтих жилетах" почалися у Франції в листопаді минулого року.

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що, незважаючи на невдоволення і протести населення країни, буде продовжувати розпочаті ним раніше реформи.

Про це пише Інтерфакс.

При цьому Макрон провів аналогію з страченим понад 200 років тому королем Франції Людовіком XVI.

"Він закінчив життя таким чином саме тому, що відмовився від проведення реформ", - заметид президент.

На думку президента, виступи "жовтих жилетах" стали частиною прояви занепокоєння середнього класу, які призвели до Brexit у Великій Британії, а також до зростання авторитету популістських партій у Німеччині чи Італії.

Нагадаємо, протести "жовтих жилетах" проти підвищення цін на паливо почалися у Франції в листопаді. Під час протестів загинули дев'ять осіб, ще більш 1407 осіб отримали тілесні ушкодження. Незважаючи на масові протести уряд Франції довго дотримувався свого плану щодо подальшого підвищення акцизів на паливо.

Згодом стало відомо, що у Франції призупинять рішення про підвищення податку на пальне. Пізніше Еммануель Макрон анонсував підвищення зарплати і скорочення податків. Також Макрон визнав, що вимоги протестуючих правдиві.

2 січня французька поліція затримала одного з представників руху "жовтих жилетах" Еріка Друе за проведення в Парижі неузгодженої акції протесту.

Як відомо, "жовті жилети" – це спонтанне протестний рух у Франції, без вираженого лідера, яке з'явилося в кінці 2018 року. Назва руху походить від жовтих світловідбивних жилетів, які використовують учасники демонстрацій для самоідентифікації.

Залиште свій коментар

Вибір редакції