"Без будь-якої наївності". Макрон розповів про причини політичного зближення з Путіним

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент Франції переконаний, що в ситуації з Україною сторони перебувають "на шляху вирішення заморожених конфліктів".

Останніми місяцями з вуст президента Франції Еммануеля Макрона звучить все більше риторики про зближення з Росією. Він заявив, що змінив своє ставлення до президента Росії Володимира Путіна після "довгих роздумів".

Про це Макрон сказав в інтерв'ю RFI.

"Це був результат довгих роздумів. Я не сказав би, що це була якась подія серед інших. Це було дозріле рішення, історична і стратегічна переконаність… Це глибоке прочитання гри. Без будь-якої наївності! Але з переконаністю", - зазначив президент Франції.

Журналіст запитав у нього, як він збирається зближуватися з країною, яка вторглася до України, веде військові дії зі своїми сусідами та іншими країнами, руйнує "архітектуру спільної європейської безпеки".

"Росія захопила Україну, і ми вжили заходів. Ми на шляху вирішення заморожених конфліктів. Але якщо чекати рішення всіх заморожених конфліктів для того, щоб (почати) рухатися вперед, то можна чекати довго", - переконаний Макрон.

Водночас він наголосив на важливості саміту в "нормандському форматі" в Парижі 9 грудня, після якого відбувся "історичний обмін" утримуваними особами між Україною, Росією та проросійськими бойовиками на Донбасі. Макрон упевнений, що потрібно продовжувати подібну плідну роботу.

Раніше в сюжеті програми ТСН.Тиждень ішлося про те, що вибори та боротьба проти чітко проросійської Марії Ле-Пен змусили більшість вірити, що Макрон буде захищати Україну, як його попередник. Проте ці ілюзії дуже швидко розвіялися. Журналісти "Росія-24" у репортажі з економічного форуму в Санкт-Петербурзі яскраво описують спілкування власного президента із французьким гостем:

"Настрій у всіх непоганий. Між тим, коли були зроблені ці кадри і моментом, коли президенти прийшли на переговори за участю делегацій, минуло мінімум 15 хвилин. І судячи з усього, Путін і Макрон цей час розмовляли віч-на-віч".

Саме зустрічі з Путіним наодинці - найбільш небезпечні, так вважають чимало експертів. Він, зазначає Віталій Портніков, досвідчений чекіст, зокрема і майже все життя намагався вербувати або залякати.

"Після зустрічі з Путіним Віктор Янукович погодився загальмувати європейську інтеграцію України, після зустрічі з Путіним президент Вірменії Серж Саргсян відмовився від європейської інтеграції Вірменії, він відмовився від Угоди про асоціацію, він погодився з підписанням Угоди про вступ Вірменії до Євразійського економічного союзу, про що навіть і думки не було до цієї зустрічі".

Макрон після зустрічі з Путіним наодинці риторику теж змінив.

"Дякую, дорогий президенте, дорогий Володимире, за те, що погодилися прийняти нас тут, в Петербурзі", - сказав Макрон.

Дружність Макрона збіглася з погромами і французькою кризою під кодовою назвою "жовті жилети", рух яких багато разів пов'язували з росіянами. А донька прессекретаря Путіна Ліза Пєскова взагалі відкрито фотографувалася серед протестантів.

У серпні 2019 року Макрон заявив, що епоха домінування Заходу завершується, і в світі піднімаються "нові держави", серед яких Росія і Китай. Також Макрон відзначився комплементарними заявами на адресу Росії, назвавши її абсолютно "європейською країною". Про це пише "Новое время".

Під час свого щорічного виступу перед французькими дипломатами Макрон заявив, що Європа зникне, якщо не зможе переосмислити свою стратегію щодо Росії.

У травні 2020 року Макрон планує полетіти до Москви на святкування 75-річчя перемоги над нацистською Німеччиною.

Відео Макрон та Меркель - про домовленості щодо "формули Штайнмаєра"

У Парижі завершилася зустріч у "нормандському форматі" щодо ситуації на Донбасі, на якій були присутні Зеленський, Путін, Меркель та Макрон. "У політичному компоненті ми узгодили і досягнули домовленості щодо формули Штайнмаєра. Нам вдалося консолідувати припинення вогню, продовжити розведення сил".    

Макрон та Меркель - про домовленості щодо "формули Штайнмаєра"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції