Макрон відмовився від участі у Мюнхенській конференції з безпеки через протести "жовтих жилетів"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент Франції скасував усі закордонні поїздки до середини березня.

Президент Франції Еммануель Макрон відмовився від участі в цьогорічній Мюнхенській конференції з безпеки.

Про це в четвер, 7 лютого, заявив речник конференції, повідомляє агенція dpa.

За його словами, відмова французького президента від участі була підтверджена ще минулої п'ятниці.

У той же час у Єлисейському палаці також заявили, що президент Франції не поїде цього року не лише до Мюнхена, а загалом не буде здійснювати закордонних поїздок до середини березня. Макрон хоче повністю присвятити себе діалогу з громадянами на тлі кризи з протестами "жовтих жилетів", наголошується у заяві, яку цитує агенція AFP.

Для переговорів Макрон має здійснювати поїздки по всій Франції. У заяві Єлисейського палацу також ідеться про те, що Макрон невдовзі планує висунути нові пропозиції щодо реформи Євросоюзу - якраз незадовго до виборів у Європарламент у травні цього року. Серед іншого, як зазначається, може йтися про реформу правил європейської конкуренції.

Німеччина і Франція закликали до цього після того, як Єврокомісія заблокувала злиття залізничних потужностей німецької компанії Siemens та французької Alstom. Еммануель Макрон до цього часу офіційно не підтверджував відмову від участі в Мюнхенській конференції 15-17 лютого. Наприкінці січня Макрон відмовився від поїздки на Всесвітній економічний форум у Давосі - також через протести "жовтих жилетів".

ВідеоПоступки Макрона протестувальникам обійдуться бюджету Франції у 10 мільярдів євро

Президент оголосив в країні надзвичайний економічний і соціальний стан. Під час звернення до нації Макрон пообіцяв не підвищувати податки для малозабезпечених і взагалі скасувати їх для тих, хто працює понаднормово. А ще пообіцяв французам премію. 

Поступки Макрона протестувальникам обійдуться бюджету Франції у 10 мільярдів євро

 

Вибір редакції