Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Макрон виступив на захист Польщі від претензій Росії щодо Другої світової війни

Макрон виступив на захист Польщі від претензій Росії щодо Другої світової війни

Французький президент не бачить нічого гарного у спробах Кремля переписати історію.

Президент Франції Еммануель Макрон висловився на підтримку Польщі після недавніх звинувачення Росії на адресу цієї країни, які були пов'язані з подіями Другої світової війни. Свою позицію лідер західноєвропейського держави озвучив під час виступу в Ягеллонському університеті Кракова, повідомляє Le Monde.

Видання зазначає, що відносини офіційних Варшави й Парижа погіршилися в 2015 році після приходу до влади в Польщі консервативної партії "Право і справедливість". Однак після виходу Великої Британії з Євросоюзу Франція, на думку журналістів, змушена шукати союзників і зміцнювати відносини всередині ЄС. Тому Макрон акцентував увагу на питаннях, які зближують, а не віддаляють дві держави. Одним з таких стало тлумачення історії ХХ століття.

Відео У Польщі вшанували пам'ять в'язнів нацистського концтабору Аушвіц

У польському Освецимі відзначають 75-ту річницю визволення в'язнів нацистського концтабору Аушвіц. До меморіалу у Польщі прибуло близько двохсот очевидців трагічних подій того часу, щоб вшанувати пам'ять загиблих і згадати про день визволення.  

У Польщі вшанували пам'ять в'язнів нацистського концтабору Аушвіц

Французький лідер висловив солідарність з поляками і розкритикував позицію Росії, яка звинуватила Польщу у змові з Гітлером, антисемітизмі та сприянні початку великого військового конфлікту. "Я хочу підтвердити солідарність Франції з польським народом проти тих, хто хоче заперечити реальність, і проти будь-яких спроб фальсифікації історії", - зазначив Макрон.

"Я бачу спробу Росії по-новому витлумачити Другу світову війну, змусити польський народ відчути себе винуватим. Це у вищій мірі політичний проєкт", - заявив президент Франції.

Як повідомлялося, конфлікт розгорівся після того, як президент РФ Володимир Путін в черговий раз накинувся на резолюцію Європарламенту, яка покладає на СРСР частину відповідальності за розв'язання Другої світової війни. Суперечка на історичну тематику між Варшавою і Москвою загострилася під час прес-конференції 19 грудня, коли Путін заявив, що Польща "сама взяла участь у поділі Чехословаччини", а радянські війська увійшли в Польщу після того, як "польський уряд втратив контроль над своїми збройними силами і тим, що відбувається на території країни". Пізніше він також заявив, що посол Польщі в нацистській Німеччині Юзеф Липський підтримував ідею Гітлера вислати євреїв в Африку. "Сволота, свиня антисемітська – по-іншому сказати неможна", - заявив Путін.

Після цього до МЗС Польщі був викликаний посол РФ у Варшаві Сергій Андрєєв. Польща "в різкій формі" висловила "свої заперечення у зв'язку з помилковими історичними твердженнями високопоставлених російських осіб", підкреслив заступник глави МЗС Польщі Марчін Пшидач. Після чого Путін пообіцяв, що Росія "заткне поганий рот" тим, хто нібито фальсифікує історію, відкривши найбільший центр архівних документів про Другій світовій війні. А 25 січня лідер партії "Право і справедливість" Ярослав Качиньський заявив, що РФ повинна виплатити компенсацію за шкоду, завдану Польщі під час Другої світової війни.

Залиште свій коментар

Вибір редакції